N, 8.12.2022

Tegus pensionär

Egon Valdaru
, reporter
Tegus pensionär
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Heiki Raudla
Heiki Raudla Foto: Elmo Riig

Viljandis elava kirjamehe, endise poliitiku, kunagise Viljandi linnapea ja õpetaja, 73-aastase Heiki Raudla sõnutsi on Viljandis eakatel tihe seltsielu, aga tema on seda pigem kõrvalt vaadanud ja ühegi ühenduse liikmeks ta astunud ei ole.

«Püüan erinevatest ettevõtmistest, sealhulgas pensionäride omadest, osa võtta, aga Viljandimaal toimub nii palju üritusi, et paratamatult kõikjale ei jõua,» rääkis ta. «Energiat enam nii palju ei ole nagu noorena ning tegemist on ka palju, praegugi koostan kahte raamatut. Olen teinud linnamatku, kus olen pajatanud Viljandi inimestest ja majadest. Tihti on osalised olnud just eakamad inimesed.»

Viljandi pensionärid tervikuna on Raudla hinnangul väga aktiivsed. «Tegevust jagub neil nii vaimule kui ihule. Huvi maailma vastu hoiabki pensionäri elus. Paljudele on oluline oma aed ja lapselapsed ning kui aega üle jääb, osaletakse seltsitegevuses. Paljud koguvad raha välisreisideks.»

Kohalike pensionäride ettevõtmiste väga heaks näiteks on Raudla meelest väärikate rahvaülikool ja vanaisade klubi. «Selles, et Viljandi pensionärid on suuremalt jaolt hästi organiseeritud, on suur roll nende ühenduste liidritel.»

Inimese elukvaliteet ei sõltu Raudla sõnutsi ilmtingimata east, vaid ka oludest ja tervisest ning eelkõige mõtteviisist.

Märksõnad
Tagasi üles