N, 8.12.2022

Nädala lõpp ⟩ Kaks kuud pausi Põhja-Sakala valla juhtimises

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Kaks kuud pausi Põhja-Sakala valla juhtimises
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põhja-Sakala vallamaja
Põhja-Sakala vallamaja Foto: Marko Saarm

Kas Põhja-Sakala vast valitud vallavanem ja abivallavanem ning uus volikogu esimees oma ametisse ka jäävad, on praegu lahtine. Palju, sisuliselt isegi kõik, sõltub sellest, mida otsustab teha endine volikogu esimees Priit Toobal, kes peab otsuste langetamise istungi kokkukutsumist ebaseaduslikuks, ning mida arvavad sellest kõigest kohtunikud.

Kohtust õiguse ja, mis veel olulisem, selguse küsimises ei ole muidugi midagi halba. Tõele au andes on olukord Põhja-Sakala vallas olnud pikemat aega selline, et seal olekski vaja, et keegi neutraalselt asjad üle vaataks ja oma hinnangu annaks. Vähemalt on see suuremal või väiksemal määral ajutine valitsus jõudumööda tööle asunud ning loodetavasti on võimalik asjade selgitamisel siiski teha seda, mida vallaelanikud vajavad: juhtida, hallata, valitseda.

Esimesel istungil sai näiteks allkirja otsus leida Põhja-Sakala valla teede ja tänavate talihooldustööde tegija. Atko Bussiliinidega sõlmitud leping, mille alusel ettevõte valla lapsi järgmisel kolmel aastal kooli ja koju sõidutab, sai samuti lõpuks kinnituse. Tavapärane, ehk isegi proosaline igapäevane valla juhtimine, ent sellised asjad ei tohi venima jääda. Ei saa ju eeldada, et bussifirma soovib lõputult kinnitamata lepinguga sõita, nagu ta juba kuu aega teinud oli.

Paraku võib aimata, et mingit rahu või kindlustunnet vallamajas selle paleepöörde järel veel ei tekkinud. Jah, formaalselt on olemas inimesed, kes saavad allkirja anda ja otsustada, aga olukord tekitab kõigis kimbatust ning vajab selgust ja lõplikku lahendust.

Märksõnad
Tagasi üles