N, 8.12.2022

Jämejala festivalil valmis viis meetrit torti

Sakala
Jämejala festivalil valmis viis meetrit torti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jämejala festivalil hindas võistlustorte žürii.
Jämejala festivalil hindas võistlustorte žürii. Foto: Krista Valdvee

Kolmapäeval sai Jämejalal valmis küpsisetort, millel pikkust 501 sentimeetrit. Hiigelmaius koosnes patsientide ja töötajate maitsemeelte teravdamise võistluseks valminud tortidest. Kolmapäeva hommikul jagati materjalid tordi valmistamiseks võistkondadele laiali ning lõunaks laekus 17 kaunist, värvikirevat ning maitsvat torti žüriile hindamiseks.

Žürii koosseisus Viljandi haigla juhatuse liikmed Priit Tampere ja Mart Kull, õendusjuht Saima Hinno, hooldusosakonna juhataja Leevi Hiiesalu, psühholoog Margus Veem ning Cleveroni akadeemia koordinaator Laido Valdvee hindas kõikide tortide väljanägemist, lõhna, struktuuri ja maitset ning kuulutas välja kolm auhinnalist kohta töötajate ning kolm patsientide kategoorias. Lisaks anti välja kolm eriauhinda ning kõik osalejad pärjati tänukirjaga.

Žürii liikmete sõnul oli valiku tegemine keeruline, sest kõik tordid olid väga erinevad, nägid kaunid välja ning olid väga maitsvad. "Igas tordis oli midagi, mis meeldis mõnele žürii liikmetest, võitjate valimise arutelust käisid läbi peaaegu kõik tordid," iseloomustas valimise protsessi žürii liige Margus Veem.

Žürii suureks lemmikuks ning üldvõitjaks osutus patsientide meeskonna Ägedad valmistatud tort, mille kohta peaaegu kõik žürii liikmed ütlesid, et see oli ka nende isiklik lemmik. Margus Veemi sõnul vastas see tort kõikidele ootustele, mis on ühel suurel küpsisetordi sõbral: see oli piisavalt mahlane, aga tuntava struktuuriga, maitsed olid tasakaalus ning tunda oli nii magusust kui hapukust. Leevi Hiiesalu sõnul klappisid selle tordi puhul hästi ka väljanägemine ja maitse.

Žürii suureks lemmikuks ja üldvõitjaks osutus patsientide meeskonna Ägedad valmistatud tort.
Žürii suureks lemmikuks ja üldvõitjaks osutus patsientide meeskonna Ägedad valmistatud tort. Foto: Krista Valdvee

Patsientide kategoorias pälvis teise koha meeskond Üritajad ning kolmanda koha Vanad ja Kobedad, Kirju ja Kihiline. Eriauhind läks võistkonnale Neli Musketäri, kelle valmistatud tordis leidus midagi kõikidele. Töötajate arvestuses võitis võistkond Biskviidihiir, teise koha sai Laktoosivaba Hiir ning kolmanda koha Suur Pere. Eriauhindu anti töötajatele välja kaks, võistkondadele Lillekesed ning C-Maja. Mõlema kategooria esikohale anti rändauhind, märkimaks uue traditsiooni sündi. Päeva juht Raili Aavik avaldas lootust, et järgmisel festivalil valmib veel pikem tort ning rekord saab purustatud.

Žürii suhtus oma rolli väga tõsiselt: maitsti, uuriti maiuste struktuuri ning arutelud olid elavad. 17 torti andsid kokku ühe suure magusa elamuse ning žürii liikmed arvasid, et kuigi sel päeval nad ehk rohkem torti ei sooviks, siis juba järgmisel kuul oleks küpsisetort laual juba teretulnud.

Päeva lõpuks korraldati piknik, millel osakondade patsiendid ja kliendid said Jämejala pikima tordi heaks kiita. Meeleolu loomise eest hoolitses muusik Kristjan Lindenberg.

Maitsete teravdamise päev oli osa festivalist "Jämejala 125". Kogu nädala vältaval festivalil on juba olnud orienteerumis- ja mälumäng ning eri teenuste tutvustus, töötoad ning pargieksursioonid nii bussiga kui jalutades. Ees on ootamas moešõu tuleviku tööriietest ning Jämvisioon patsientide ja klientide etteastetega. Kogu festvaliga tahetakse patsientidele ja kleintidele pakkuda meeldivat tegevust, toetada nende vaimse tervise heaolu taastumist ja tegelda laiemalt kogukonna arendamisega.

Märksõnad
Tagasi üles