N, 8.12.2022

RATTASPORT ⟩ Uueveskilt sai alguse Eesti tsüklokrossi sügissari

Parandatud kell 9.30
Uueveskilt sai alguse Eesti tsüklokrossi sügissari
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Viljandis Uueveski nõlvadel sõideti pühapäeval esimene etapp Eesti tsüklokrossi karikasarjast, mis käib seitsmendat hooaega.

Meeste põhisõidu võit läks alles juunioride klassi kuuluvale Markus Mäeuibole Kalevi rattakoolist. Tema suutis ainsa sportlasena raja läbida vähem kui tunni ajaga. Protokolli läks võitja aeg 59.33. Meeste eliitklassi võitja Kirill Tarassov kaotas poolteise minutiga.

Meeste Open-klassi võitis M18 vanuseklassi sõitja Markus Mäeuibo, kes arvas, et võidu tagas tark sõiduviis ning seejärel õigel hetkel teistel eest minema panemine. "Eelmistel päevadel trennides pole nii hea tunne olnud, kuid täna oli see päris hea. Lõpu poole oli vaid vormistamise küsimus," rääkis Mäeuibo.

Kolmanda koha sai pärnakas Virgo Mitt, kes jäi Tarassovile lõpuheitluses alla nelja sekundiga. 35 startija seas oli parim Viljandi rattaklubi esindaja Joosep Sankmann, kes lõpetas kümnenda kohaga. Kokku anti päeva jooksul kuus starti ning võisteldi 15 klassis.

Viljandisse jäi võit alla 14-aastaste poiste arvestuses, kus Jorgen Järvsoo edestas järgmist enam kui poole minutiga.

Korraldusmeekonna ja Viljandi rattaklubi juhatuse liige Kristjan Kivistik kirjeldas tsüklokrossi kui rattavõistlust, mille eripära on see, et mehed sõidavad tund aega ja noored pool tundi. "Võistlus on hästi intensiivne, hästi tehniline ja paljude kurvidega. Radadel on tehistakistused, näiteks hüppeplangud. Maanteerattaga sarnase rattaga sõidetakse, aga suurema mustriga rehvid on peal," rääkis ta.

Kivistik lisas, et kõik sujus. "Osalejaid oli tublisti üle 200. Kõik on väga plaanipäraselt läinud. Meie enda Viljandi poiss Jorgen Järvsoo võitis M14 vanuseklassis – selle üle olen kõige uhkem. Oli üks kukkumine, mis vajas vaid põlve tohterdamist. Ülejäänud jäid terveks ja olid õnnelikud. Selles mõttes on päev väga korda läinud. Omad noored sportlased tulevad ja võidavad. See on topeltrõõm!" ütles ta.

Märksõnad
Tagasi üles