N, 8.12.2022

TÄNAVAKÜSITLUS ⟩ Mida te arvate praegusest Põhja-Sakala valla poliitilisest olukorrast?

Mida te arvate praegusest Põhja-Sakala valla poliitilisest olukorrast?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tänavaküsitluses osalenud
Tänavaküsitluses osalenud Foto: Elmo Riig

Põhja-Sakala valla volikogu on saanud palju kriitikat vallavanema valimisel tekkinud patiseisu tõttu. Ühe põhjusena on välja toodud Priit Toobali isik, kellest volikogu 22. septembri kogunemisega mööda läks. Praegu ähvardab poliittsirkuse jätkumist Toobali võimalik kohtusse minek volikogu hiljutise otsuse vastu. Sakala uuris valla elanikelt, mida nemad olukorrast arvavad. 

Rünno Johanson

Rünno Johanson
Rünno Johanson Foto: Elmo Riig

Sinna on veel pikk aeg, kui lahendus tuleb. Nagunii kohtuveskid ka kohe päevapealt ei jahvata. Kuna olen selles süsteemis palju aastaid töötanud, siis tean küll, et volikogu kokkukutsumine oli ebaseaduslik.

Lõppude lõpuks on tekkinud olukord, kus kaks prouat juhivad valda – vallasekretär/jurist ja abivallavanem. See on ebamäärane ja kaua aega juba niimoodi kestnud suvest saati.

Tambet Sova

Tambet Sova
Tambet Sova Foto: Elmo Riig

Ma kommenteerin nii – jama on ju! Probleem on laiem. Kui valimised olid ausad, siis on inimesed oma valiku teinud. Valitud isikute puhul hämmastab see, et tihti lähtutakse isiklikest ambitsioonidest ning ei suudeta näha seda, mis oleks meie vallale tervikuna kasulik.

Praeguse volikogu aja jooksul pole kuulnud ühtegi arutelu, mis viiks valda kui sellist edasi. Eelmistel volikogudel on siin staadionid ja tervisekeskus valmis saanud, mis on vallale lausa teise hingamise andnud. Keegi soovib riigikokku saada. Mõni rahuldub volikogu esimehe kohaga, tegemata seal sisulisi asju. Millega see lõpeb, ma ei oska öelda.

Rein Loitjärv

Rein Loitjärv
Rein Loitjärv Foto: Elmo Riig

Mind häiris kas või see, et Toobal seal tahtis seda või siis võeti muul põhjusel kaks abivallavanemat ära oma postidelt. Ma ei tea, mis mõte sellel on. Vald on niigi suur ja näiteks selle sotsiaaltöötajatel on niigi raske jälgida toimuvat.

Karmen Saar

Karmen Saar
Karmen Saar Foto: Elmo Riig

See on lihtsalt nii halenaljakas olukord, et enam rohkem põhja minna ei anna, kui me praegu juba oleme. Kõik on nii ilus ja hea siiamaani olnud, et loodetavasti tulevad ikkagi muutused. Väidetavalt võim siin muutus nüüd, et äkki nemad toovad uued tuuled või jääme ootama uusi valimisi, kuigi kolme aasta jooksul võiks oma asjad korda saada. Meie teha pole enam midagi ja peame lihtsalt ootama.

Kurb on näha, et vallamajast saadetakse ära head töötajad, kes asuvad tööle teise valda. Omad head inimesed lastakse ära minna ning asemele tulevad need, kes ei tunne kohalikke olusid. Pole mõtet lükata asju edasi ja oodata, et küllap tuleb lahendus. Ma olen rahul, et sel nädalal tehti ära ning oodata on uut vallavanemat.

Märksõnad
Tagasi üles