N, 8.12.2022

MAAELU ⟩ Maal elamise päev tõi inimesi Põhja-Sakala valda sealse kultuuri- ja külaeluga tutvuma

Maal elamise päev tõi inimesi Põhja-Sakala valda sealse kultuuri- ja külaeluga tutvuma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Suure-Jaani noortekeskuses sündisid tõeliselt vägevad mullid.
Suure-Jaani noortekeskuses sündisid tõeliselt vägevad mullid. Foto: Elmo Riig

Tänavusel maal elamise päeval 24. septembril oli Põhja-Sakala vallas mitu üritust. Paralleelselt korraldati ka iga-aastane külastusmäng "Sakalamaa saladused".

Üritusi oli üle valla, kuid suur osa neist leidis aset Suure-Jaanis. Sealses noortekeskuses sai lustida mullipäeval, kaeda nukunäitust ja süüa mullivahvleid. Keskuse juht Marlen Silm rääkis, et nad osalesid ka mullu maal elamise päeval. See andis võimaluse kutsuda inimesi nii piirkondlikult kui kaugemalt noortekeskusse, mis muidu laupäeviti ei ole avatud.

Marlen ja Marika Silm koos nukunäitusel.
Marlen ja Marika Silm koos nukunäitusel. Foto: Elmo Riig

"Minu emal on selline huvitav hobi, et ta korjab nukke. Noortekeskusesse tegime suure nukunäituse. Sellest sai kogu ürituse mõte alguse. Enamik on minu ema varust, kuid on ka noorsootöötajate nukke," rääkis Silm. Tema ema Marika Silm ütles, et nukud on hangitud teise ringi maailmast. "Need on kõik laste poolt juba ära mängitud," lisas ta.

Suure-Jaani kultuurimaja töötaja Viivi Lepa arvates oli eelmisel aastal väga tore ja põhjalik kava. "Seetõttu otsustasime uuesti mõlemal üritusel osaleda. Nüüd oleme koostanud kästiöönäituse ning saab ka ise kangastelgi proovida. Lisaks tutvustame maja, kuna see on Suure-Jaani jaoks eriline. Paul Kondas on siin olnud direktor ning oleme väga uhked selle üle. Esimesel korrusel on ka kohvik, kus saab pirukaid ja küpsetatakse pannkooke. Lihtsalt selline mõnus päev on," rääkis Lepp.

Suure-Jaani kultuurimajas sai asjatundja silme all proovida kangastelgesid.
Suure-Jaani kultuurimajas sai asjatundja silme all proovida kangastelgesid. Foto: Elmo Riig

Lootusega tallu

Sürgavere Lootuse talu osales maal elamise päeval, et tutvustada oma tegemisi ja propageerida maal elamist. Perenaine Liina Sulaoja jutustas, et kui nad noorperena otsisid endale kodukohta, siis tema elukaaslase Villu Kiiveri sugulane rääkis neile ühest Viljandimaal müügis olevast talust. "Mina olin enne täiesti linnaplika Tallinnas ning elukaaslane on Saaremaalt. Me läksime vaatama ning veendusime, et talu on väga meile meelt mööda. Kõik on olemas: maad, ehitisi ja tiike on piisavalt," kirjeldas ta kodu leidmist.

Lootuse talu perenaine Liina Sulaoja ning peremees Villu Kiiver sätivad paika hobusesadulat.
Lootuse talu perenaine Liina Sulaoja ning peremees Villu Kiiver sätivad paika hobusesadulat. Foto: Elmo Riig

Liina Sulaoja lisas, et müügis oli ka põllumajandusettevõte ning vaja läks inimesi, kes sellega toimetaksid. "Nii tuli talu kui ka töö. Sakalamaa mahetalu juht olen ise. Elukaaslane on samuti ettevõttes tööl. Meil on viljapõlde ja 250-pealine Herefordi lihaveise kari. Hobusekasvatus on talu kõrvaline asi. Siiski võib maal kõik tulla sinuni ise. Tule vaata ja uudista maal ning äkki tekib võimalus, mida terve elu oled oodanud," lõpetas Sulaoja.

Märksõnad
Tagasi üles