N, 8.12.2022

GALERII ⟩ Viljandi gümnaasium tähistas meeleolukalt oma 10. sünnipäeva

Viljandi gümnaasium tähistas meeleolukalt oma 10. sünnipäeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Viljandi riigigümnaasiumil sai täis kümme aastaringi. Oma nooruse kohta on kool jõudsalt arenenud ja muutunud. Sel õppeaastal liitus kooliga 179 uut õpilast ning kokku on neid koos vanemate klassidega nüüd 553.

Sakala keskuses said endised koolikaaslased üle pika aja kohtudes üksteisega rõõmsalt muljeid vahetada. Samamoodi oli melus näha kohaletulnud õpetajaid oma endiste õpilastega elavalt suhtlemas. Peole andis veelgi hoogu juurde Tallinnast saabunud  indie rock'i bänd Ans. Andur.

Viljandi gümnaasiumi direktor Juhan-Mart Salumäe rääkis, et 10. sünnipäeva tähistamine sai alguse juba eelmisel nädalal, mil kool avas juubelinäituse Rüki galeriis. "Samamoodi on veel kaks näitust Viljandimaa muuseumis ja linnagaleriis üleval. Reedel sai sündmustik veel hoogu juurde, kui toimus ühelt poolt meie kooli esimene muusikal üldse. Täna päeval oli veel kaks muusikali etendust," lausus Salumäe. "Nüüd oleme tulnud kõigi vilistlastega Sakala keskusesse. Nii suurelt ei ole me kokkutulekut senimaani korraldanud. Rõõm on näha, et nii palju inimesi on kohal," lisas ta.

Kooli muusikal oli Salumäe arvates erakordne, eriti see, et autorid on koolist endast. "Muusika ja libreto oli kõik originaal. Näitlejad meie enda vilistlased koos õpilaste ning õpetajatega. Selles suhtes täiesti erakordne asi. Rõõm oli näha, et nii paljud vilistlased olid valmis nii heal meelel tulema ja osalema. Suur-suur aitäh neile selle eest!" rääkis riigigümnaasiumi direktor rõõmsal meelel.

Ta ütles, et kooli muutused toimuvad koos ümbritseva maailmaga. Püsitöötajate kollektiiv on aga erakordselt stabiilne olnud. "Me andsime täna 43 haridusministri tänukaarti üle õpetajatele, kes on siin juba üle kümne aasta töötanud. Mis puudutab kursusi ja õpilasi, siis kõik see on ikkagi arenenud-muutunud. Kas olid põhjusteks koroona, majanduslikud raskused või midagi muud. Ühiskondlikud arengud peegelduvad koolis ning otsapidi mõjutavad meid ka," kirjeldas Salumäe.

Märksõnad
Tagasi üles