E, 30.01.2023

Kõrvuti asetsevad ööklubi ja magamistoad sunnivad otsima lootusetuna näivaid lahendusi

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Kõrvuti asetsevad ööklubi ja magamistoad sunnivad otsima lootusetuna näivaid lahendusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suure osa suvest ehitas Ardo Johanson vanasse ööklubisse uut. Ta ise ja tema sõnul ka külastajad on tulemusega rahul. Naabrid aga mitte.
Suure osa suvest ehitas Ardo Johanson vanasse ööklubisse uut. Ta ise ja tema sõnul ka külastajad on tulemusega rahul. Naabrid aga mitte. Foto: Marko Saarm

Napilt kuu aega tagasi Viljandi vanalinnas avatud ööklubi Lucifer saarlasest omanikku Ardo Johansoni pani imestama, et juba paar nädalat enne seda, kui ta klubi uksed lahti tegi, algas avalik arutelu klubist tuleva lärmi üle ning asutuse suhtes tõrjuvad inimesed nimetasid seda joomaurkaks. Sestap pole ta ülemäära üllatunud, et nüüdseks on klubi tegevuse kohta kaevatud terviseametisse, politseisse ja linnavalitsusse.

"Ma ei tao endale vastu rinda, et ma siin kõik õigesti teen, aga ma ei näe endal ka mingeid erilisi eksimusi," sõnas Johanson. Et Lossi tänaval, otse muuseumihoone vastas on ööklubi tegevuseks luba välja antud juba 2008. aastal, toimetab sel suvel sealsed ruumid rendile võtnud saarlasest ettevõtja kõiki reegleid arvestades. Ta möönab, et ööklubi tegevus võib olla läheduses elavatele naabritele kurnav, aga olukorra parandamiseks ta ülemäära palju võimalusi ei näe.

Märksõnad
Tagasi üles