Kärstna jooksja noppis 10 000 meetri distantsil üllatushõbeda

Egon Valdaru

Kolmapäeva õhtul Viljandi linnastaadionil asetleidnud Eesti 10 000 meetri jooksu meistrivõistlustel tuli meeste arvestuses võitjaks Leonid Latsepov ja naiste arvestuses Johanna Ardel, meeste hulgas üllatas aga teise kohaga 24-aastane Viljandimaa sportlane Margus Hanni.

Tallinna Sparta spordiseltsi kuuluv Leonid Latsepov läbis 25 staadioniringi ajaga 30:42.75, Margus Hanni Jooksupartneri spordiklubist lõpetas ajaga 32:07.02. Kolmas oli Deniss Šalkauskas Tartu ülikooli akadeemilisest spordiklubist ajaga 32:16.99.

Teise viljandlasena finišeerunud 18-aastane Morten Siht, kes esindab vastupidavusalade klubi Staier, tuli ajaga 33:19.30 kuuendaks.

Pealtvaatajad innustasid

Eeldatav favoriit Leonid Latsepov läks jooksu algul oma teed, aga Margus Hanni vedas julgelt järgmist gruppi ja raputas järjest maha kõik konkurendid. Pealtvaatajate ergutushüüded kõlasid nii talle kui Morten Sihtile.