E, 8.08.2022

150 aastat tagasi sündinud ühiskonnategelase auks avati pink

Lisatud galerii
Sakala
150 aastat tagasi sündinud ühiskonnategelase auks avati pink
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laupäeval avati Viljandi vallas Kitsi-Tamme talu juures mälestuspink Eesti ühiskonnategelasele Mari Raamotile. Pildil vasakult Naiskodukaitse Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp, Kaitseliidu Sakala maleva pealik Andres Sarits, Ugala näitleja Terje Pennie ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming.
Laupäeval avati Viljandi vallas Kitsi-Tamme talu juures mälestuspink Eesti ühiskonnategelasele Mari Raamotile. Pildil vasakult Naiskodukaitse Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp, Kaitseliidu Sakala maleva pealik Andres Sarits, Ugala näitleja Terje Pennie ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming. Foto: Elmo Riig

Täna, 6. augustil möödub 150 aastat ühiskonnategelase, pedagoogi ja Naiskodukaitse esimese esinaise Mari Raamoti sünnist. Sel puhul avas Naiskodukaitse Sakala ringkond koostöös Viljandi vallavalitsusega Raamoti sünnitalus temanimelise mälestuspingi.

«Meie ringkonnal on suur au, et just meie piirkonnast on pärit naine suure algustähega – naine oma mehele, oma riigile, oma rahvale,» ütles Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp. «Meie kohus on seda au sees hoida. Ajalugu pole kunagi liiga palju. Loodan, et mälestuspingi avamine toob ka edaspidi Kitsi-Tamme tallu uudistajaid, sest Mari pole ainuke suurkuju, kes on sirgunud sellest talust.»

Viljandi vallavanema Alar Karu sõnul on Viljandi vallas sündinud hulk meie riigi ajaloos tähtsal kohal olevaid inimesi.

Märksõnad
Tagasi üles