N, 8.12.2022

Nädala soikujäänud teema ⟩ Õpetajate nappus

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Õpetajate nappus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tahvel. Pilt illustratiivne
Tahvel. Pilt illustratiivne Foto: Elmo Riig

Nagu vist tavaks on saanud, siis juulis-augustis kerkib korraks õpetajate nappuse küsimus üles pea igas meediaväljaandes. Vaadatakse üheskoos mõtlikult üle Eesti laiali olevaid töökuulutusi, arvutatakse õpetajate keskmist vanust ja jõutakse järeldusele, et ega kaua see kumm venida saa ning seejärel proovitakse, et ehk siiski veidi venib.

Praeguseks on tulnud koalitsioonilepingu kohta signaale, et ehk päris nii lihtsasti kõik ei käi. Esimesed maksutõusude võrsed juba kerkivad peenral ning oktoobrist kehtima hakkava energiakriisi leevenduse kohta on samuti palju küsimärke, aga see selleks. Üks oluline, põhimõtteline küsimus oli eestikeelsele haridusele üleminek, kuid juba on hakatud võtma sõna sellelgi teemal, et ikka väga raske on etteantud ajakavaga see samm käsile võtta, sest ... Õpetajaid napib. Õnneks saab kumm veel õige natuke venida, sest päris homme pole ju veel vaja.

Õpetajate suvepuhkus läheneb lõpule ning kes sätib ennast rõõmsalt, kes ohates kooliaastat ette valmistama. Nii mõnedki on suve jooksul langetanud otsuse, et aitab. Viiruse kohta on tulnud selge sõnum, et koolid hoitakse lahti ning see teeb elu ehk veidi lihtsamaks (kuigi mine sa tea, mida sügis toob). Uue ülesandena on aga lisandunud sõjapõgenike koolitamine. Sellesse suhtutakse tõsiselt, pühendunult ja pannakse juurde lisaülesandeid oma niigi tihedatesse päevakavadesse. See on üks katse, mille tulemusi tegelikult sugugi teada ei taha saada.

Märksõnad
Tagasi üles