N, 8.12.2022

GALERII ⟩ Golfikettad lendasid ka vihmase ilmaga

Lisatud võitjad
Silver Teinbas
Golfikettad lendasid ka vihmase ilmaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kettagolfivõistlusi peeti vihmasest ilmast hoolimata.
Kettagolfivõistlusi peeti vihmasest ilmast hoolimata. Foto: Elmo Riig

Möödunud nädala lõpul peeti kolmel Viljandimaa kettagolfirajal Eesti meistrivõistlusi ja selgitati välja parimad. Vihm mängijaid küll segas, kuid mängimast ei peatanud.

Ilm jäi silma muutlikkusega: kord paistis päike, kord kallas vihma. Ühel pool kettagolfirada oli taevas sinine, teisel pool äikeseliselt tume. Oma järge ootavad mängijad seisid raja ääres katuse all, rajal olijad aga ei lasknud end vihmast häirida ja sooritasid viskeid. Paljudel rajal olijatel oli kaasas vihmavari, mille all sai pärast viset end pisut kuivemini tunda.

"Tumedad pilved on meie kohal, aga ma arvan, et mängijaid see ei sega," ütles võistlust jälgiv peakohtunik Margo Peters reede ennelõunal.

"Ega ilma saa valida, tuleb mängida nendes tingimustes, nagu on," ütles oma mängukorda ootav Silver Aule.

Peakohtuniku sõnul oli mängijaid kokku peaaegu 390. Iga kümmekonna minuti järel läks mängima uus rühm, neli inimest korraga. Reedel mängitigi Valuoja orus, kus viimased võistlejad läksid korraldusmeeskonna liikme Martti Ojamaa sõnul rajale kell 14.50. 

Peakohtuniku sõnul on Valuoja kettagolfirada rahulikum ja lihtsam ning seetõttu hea just harrastajatele. Huntaugu ja eriti Holstre-Polli rada on keerulised. "Natuke kõrgema tasemega mängijad mängivad raskematel radadel, teised aga lihtsamatel," selgitas ta.

Kokku oli Petersi sõnul kolm võistlusringi, kus mängitakse kaht rada. "Üht rada mängitakse kaks ringi ja teist rada ühe ringi. Ja nende kolme raja kokkuvõtte põhjal tulevad tulemused ja selguvad parimad võistlejad ehk meistrid," rääkis ta võistluse korraldamisest.

Mängijad olid jagatud juuniorideks, harrastajateks ja seeniorideks. Juuniorid on need, kel on vanust alla 18 eluaasta (MJ18). Seenioride sekka kuuluvad mehed vanuses üle 50 ja 60 ning naised üle 40 (MP50, MP60 ja FP40). Ülejäänud on harrastajad. Mehed jagunevad mänguoskuse põhjal taseme järgi kolme gruppi MA4, MA3 ja kõige kõrgema taseme ehk reitinguga MA2. Alla 40-aastaste naiste seas peetakse arvestust gruppides FA3 ja FA2. "F" tähistab naisi, "M" mehi ja "A" amatööri.  Kokku selgus nende päevade jooksul Viljandis üheksa meistrit.

"Arvestame sellega, et rajad ei oleks üksteisest väga kaugel ja jääksid umbes 50 kilomeetri piiresse," rääkis peakohtunik meistrivõistluste koha valimise põhimõtetest. "Et mängijad ei peaks palju edasi-tagasi sõitma." Valuoja kettagolfirada oli Petersi sõnul hea valik, sest see võimaldas ala linnarahvale lähemale tuua ning oli mängijatele huvitav ja hästi ligipääsetav. "Paljud ööbivad linnas ja siia on hea lihtne tulla. Nad ei pea autoga sõitma ja saavad siia jalutada," ütles ta.

Üks Valuoja kettagolfiraja iseärasusi on see, et see on üsna vesine, asub see ju orus, kus lookleb oja. Reede hommikul kella poole kümneks oli seal veest juba 10–15 ketast välja õngitsetud.

"Meistrid said välja selgitatud ja mängijad olid radadega väga rahul," ütles Ojamaa pärast võistluste lõppu. "Olid mõnusad erineva stiiliga rajad. Kindlasti tullakse tagasi." 

VÕITJAD

Tase MA2 (osalejaid 95) Randel Kuzmin (170 punkti)

MA3 (129) Marko Pedak (169)

MA4 (57) Sander Saarman (165)

FA2 (20) Kariina Kuningas (199)

FA3 (10) Stella Tiit (202)

MP50 (25) Andres Ramst (159)

MP60 (12) Ago Silm (170)

FP40 (13) Triinu Orgla (185)

MJ18 (23) Roland Kõur (175)

Allikas: korraldaja

Märksõnad
Tagasi üles