R, 9.12.2022

GALERII ⟩ Võidutulest läidetud Viljandi jaanituli kuulutas traditsioonilise rannatralli ja suve alanuks

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Võidutulest läidetud Viljandi jaanituli kuulutas traditsioonilise rannatralli ja suve alanuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi rannas süüdati jaanituli Saaremaalt president Karise poolt teele saadetud võidutulest.
Viljandi rannas süüdati jaanituli Saaremaalt president Karise poolt teele saadetud võidutulest. Foto: Marko Saarm

Viimased paar aastat on koroonaviirus suuremad üritused ära jätnud. Nii pole ka Viljandi järve ääres kaks aastat traditsioonilist linna jaanituld tehtud. Tänavu taas korraldatud pidu meelitas inimesi peopaika aga juba varakult enne lõkke süütamist.

Lõkkeplatsile, randa ning Bangalo terrassile hakkasid inimesed kogunema juba tükk aega enne kella 20, mis oli ametlikult väljakuulutatud peo algus. Kell 16 Viljandisse jõudnud võidutuli toodi veidi enne kella 20 alla randa ning Viljandi linnapea Madis Timpson ja volikogu esimees Helmen Kütt viisid selle süütamist ootava lõkke juurde.

"Head jaanilised!" alustas volikogu esimees Helmen Kütt. "Me süütame tänase jaanitule presidendi poolt antud võidutulest. Ma väga soovin, et see tuli tooks inimesed kokku, tooks rõõmu ning pakuks ühtehoidmist. Olgu see tuli teile selliseks inspiratsiooniks ja heade mõtete allikaks, nii et siit minnes tuleb mõnus nii jaaniaeg kui ka terve suvi. Olge hoitud!"

Seejärel süütas linnapea lõbusa lõõtsamängu saatel jaanitule, mis küll õige pisut aega võttis, ent hakkas siiski uhkelt suitsema ja pidu kuulutatigi sellega nüüd juba ametlikult avatuks. Ka tantsulised ei lasknud ennast lava ees kuigi kaua oodata ning kõige esimesed julged jalakeerutajad pälvisid õhtujuhi kehutusel kohaletulnud arvuka publiku tugeva aplausi.

Peolistele esines kõigepealt noor Viljandi lõõtsamees Vihur Põld ja seejärel asus inimesi tantsitama ansambel Gvint.

Märksõnad
Tagasi üles