R, 9.12.2022

TÄNU ⟩ Viljandi linn tunnustas parimaid koolilõpetajaid

Viljandi linn tunnustas parimaid koolilõpetajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Viljandi linnavolikogu esimees Helmen Kütt ja linnapea Madis Timpson võtsid teisipäeva õhtupoolikul Sakala keskuses vastu Viljandi gümnaasiumide kuld- ja hõbemedaliga lõpetanuid, põhi- ja huvikoolide parimaid lõpetajaid ning nende vanemaid.

Pidulikule vastuvõtule oli kutsutud 56 lõpetajat vanematega. Tunnustatud said kaheksa kuldmedaliga gümnaasiumilõpetajat, kelle kõigi õppeainete kooliastmehinne on "väga hea", ning sama palju hõbemedaliga gümnaasiumilõpetajat, kellel kuni kahes õppeaines on kooliastmehinne vähemalt "hea" ja ülejäänud õppeainetes "väga hea".

"Kui põllumees külvab kevadel ja sügisel lõikab, siis hariduses on see teisiti. Sügisel alustatakse ja kevadel lõpetatakse," rääkis Helmen Kütt. "Milline saak meil siin täna saalis on! Ainult õppija, kooli ja kodu koostöös sünnib see tulemus, mis teeb rõõmu nii  perele kui õppijale endale ning muidugi koolijuhtidele ja õpetajatele."

Kiitusega põhikooli lõputunnistusel tunnustati 19 põhikoolilõpetajat, kelle kõigi lõputunnistusele kantud õppeainete viimane aastahinne ja lõpueksami hinne on "väga hea".

Viljandi huvikoolide parimad lõpetajad on valitud huvikoolide enda kriteeriumite järgi. Neid oli vastuvõtule kutsutud kokku 19. Madis Timpson möönis, et mäletab omast kooliajast hästi seda, et just lõpupingutus on kõige ärevam.

"Kui see aga läbi sai, siis mida suurem oli pingutus, seda suurem oli rahulolutunne," rääkis linnapea oma tänukõnes. "Tänases maailmas ei saa ilma elukestva õppeta ning õpitöö läheb järjest edasi. Kindlasti tuleb tagasilööke ja ebaõnnestumisi, kuid see kõik on normaalne. Elus ei saagi ilma tagasilöökideta. Olge uudishimulikud ja teadmishimulised, ärge kartke küsida. Tagasihoidlikkus pole tänapäeval mingi voorus."

Gümnaasiumide parimad lõpetajad said aukirja ja meene ning nende nimed kantakse Viljandi auraamatusse. Põhikoolide ja huvikoolide parimaid lõpetajaid tunnustati tänukirja ja meenega. 

Märksõnad
Tagasi üles