75. laste Paala järve jooksu protokoll

Kuueaastaste poiste arvestuses oli seekord kaks võitjat, sest Frank Hansmann (nr 232) ja Riven Palutaja (nr 309) lõpetasid mõlemad jooksu ajaga 5.33,3. Foto: Marko Saarm

38 aasta jooksul esimest korda juhtus laupäeval asetleidnud Viljandi laste ümber Paala järve jooksul nii, et ühes vanuseklassis tuli võit kahe poisi vahel jagada, sest ei inimsilm ega moodne aparatuur suutnud otsustada, kumb esimesena joone ületas.

Kuueaastaste poiste arvestuses tundus veel sadakond meetrit enne finišit, et ­võitja ja teise koha saatus on otsustatud, kuid siis võttis jälitaja endast viimase välja ja spurtis konkurendist mööda. Seepeale leidis ka endine liider jõudu, et kiirust lisada, ja kõrvuti nad üle finišijoone tulidki.