Viljandi HC-le jäi Eesti meistri kuld püüdmatuks. Põlva Serviti kindlustas 16. tiitli

Kolmapäeva õhtul Põlvas peetud Eesti meistriliiga kohtumises käis mäng tiitli nimel ja 30:22 võiduga Viljandi HC üle tagas Põlva Serviti kaks vooru enne liiga lõppu endale 16. Eesti meistri tiitli. Teist korda ajaloos hõbedani jõudnud Viljandi võib põlvalased kinni püüda, kuid omavaheliste mängude saldo on nonde kasuks. Foto: Helin Potter

Kolmapäeva õhtul selgus Põlvas tänavune Eesti meeste käsipallimeister: tiitlikaitsja Põlva Serviti alistas Viljandi HC 30:22 (15:11) ning tagas endale kaks vooru enne võistluste lõppu seitsmenda järjestikuse ja kokku 16. kulla.

Kohtumine Mesikäpa hallis algas ettearvatult tasavägiselt. Eston Varusk ja Rasmus Ots olid postide vahel heas hoos, kaitseliinid tegutsesid agressiivselt ning rünnakul üritati tehnilist praaki vältida. Kaheksaminutilise mängu järel oli seis 2:2, kaks minutit hiljem 3:3.

Kristo Voika viis 12. minutil Viljandi 5:4 juhtima, aga siis hoidsid põlvalased Varuski suurepäraste tõrjete toel vastaseid seitse minutit väravata. Anatoli Tšezlovi täpsest viskest rebis Serviti 8:5 ette ning kuigi Ots tõrjus Mathias Rebase karistusviske, saatis järgmise palli võrku Henri Sillaste ja kodumeeskond juhtis 11:7.