Aia- ja haljastusjäätmete teine tasuta veoring on uuel nädalal

Sigrid Koorep
, ajakirjanik
Copy
Veopäevade kava ja piirkonnad uuel nädalal aia- ja haljastusjäätmete äraveoks Viljandis.
Veopäevade kava ja piirkonnad uuel nädalal aia- ja haljastusjäätmete äraveoks Viljandis. Foto: Viljandi linnavalitsus

Viljandlaste aia- ja haljastusjäätmete teine äraveoring algab esmaspäeval, 9. mail ning kestab 13. maini.

Linn on veopäevade järgi jaotatud viieks piirkonnaks.

Jäätmeid äraveoks ette valmistades tuleb järgida etteantud nõudeid ehk oksad tuleb koguda eraldi, lõigata kuni 1,3 meetri pikkuseks ja kokku siduda, puulehti, tõrusid ja muid aiajäätmeid kogudes tuleb arvestada, et koti raskus ei ületaks 25 kilogrammi.

Seotud oksad ja jäätmekotid tuleb tõsta kinnistu piiridest välja äraveole eelneval päeval, sest auto sõidab kogumispäeval piirkonnast läbi ühe korra ja kui ta tuleb hommikul, siis pärastlõunal väljatoodud lehekotti samal nädalal enam ära ei viida.

Lehekotid ja oksapundid tuleb kindlasti tõsta kinnistuga külgnevale tänavaalale või kinnistu mõttelisele piirile eeldusega, et puudub kogumist takistav piire, sest jäätmeveoauto ei sõida kinnistule, samuti ei koristata lehekotte ära hoovist.

Lehed ja oksad eraldi

Linnavalitsus juhib tähelepanu, et lehti ja oksi ei veeta ära ühel ja samal ajal. Põhjus on erinevas jäätmekäitluse tehnoloogias. Seega ei ole vaja muret tunda, kui oksad esmalt viidi ära, aga lehed jäeti maha.

Kogutud okste ja lehekottide asukohta ei ole vaja varem registreerida. Tasuta viiakse oksad ja lehepraht ära Viljandi haldusterritooriumil olevate elamute, nii kortermajade, ridaelamute kui eramute juurest, samuti lasteaedade ning üldharidus- ja huvikoolide territooriumilt.

Kotid lõigatakse lahti

Et vältida segaolmejäätmete lehekotti peitmist, lõigatakse kotid enne tühjendamist katki. Kui lehtede ja haljastusprahi seest leitakse segaolmejäätmeid, siis neid kotte tasuta ära ei viida.

Ühtlasi toonitab linnavalitsus, et aia- ja haljastusprahi tasuta äravedu ei ole kohustus, vaid võimalus, kuid keskkonnasäästlikum on vähemalt osa aiajäätmeid kompostida oma kinnistul, mitte lasta neid jäätmejaama vedada.

Ühtlasi saavad eraisikud, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Viljandis, aia- ja haljastusjäätmed tasuta anda Pärnu maanteel asuvasse Viljandi jäätmejaama.

Linna jäätmehoolduseeskirja järgi võib aja- ja haljastusjäätmeid oma kinnistul põletada vaid Lõuna-Eesti päästekeskuse Viljandimaa pääsepiirkonna loal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles