L, 2.12.2023

Põlva võttis Viljandilt revanši

Sakala
Facebook
Comments
Eston Varusk oli Põlva Serviti väravasuul suurepärases tõrjehoos ning aitas koduklubi tähtsa võiduni Viljandi HC vastu.
Eston Varusk oli Põlva Serviti väravasuul suurepärases tõrjehoos ning aitas koduklubi tähtsa võiduni Viljandi HC vastu. Foto: Helin Potter (käsipalliliit)

Käsipalli meeste meistriliigas pidasid kaks kullanõudlejat üliolulise lahingu. Põlva Serviti põgenes kodusaalis Viljandi HC-l eest juba avapoolajal ning sai 28:16 (12:5) võidu. Mõlemal meeskonnal on 28 punkti, aga liidrikoha haarasid endale põlvalased.

Vaid nädal tagasi pakkusid Eesti kaks paremat klubi käsipallisõpradele suurepärase etenduse Balti liigas. Siis alistas Viljandi HC kodusaalis Põlva Serviti 28:21 (14:9). Pühapäeval Mesikäpa halliski oli mõlemal meeskonnal korralik toetajaskond tribüünidel, sest Põlvasse oli sõitnud ka suur hulk Viljandi fänne.

Anatoli Tšezlov avas kodumeeskonna poolelt mänguskoori esimesel minutil, ent järgmist väravat tuli oodata, kuni täis hakkas tiksuma kaheksas minut. Mõlema võistkonna kaitsemüürid tundusid läbimatud, viskele saamisega oli raskusi ja väravavõrgud rippusid puutumatult.

Oma osa oli kahtlemata ka kahel kogenud mehel postide vahel: nii viljandlane Rasmus Ots kui ka põlvalane Eston Varusk peatasid vastase karistusviske. Henri Sillaste viis Serviti kümnendal minutil 3:0 juhtima ja Viljandi jõudis avaväravani, kui mängukell näitas 11.40.

Mikk Varik vähendas kiirrünnakust vahe 15. minutil minimaalseks, siis hakkas Serviti peatreener Kalmer Musting väravavahti asendama seitsmenda väljakumängijaga. Ruumi tekkis nii tagaliinis kui ka joonel ja Ülljo Pihuselt tuli 5:2.

20. minutil tegi Kristo Voika seisuks 7:4, ent järgmised kümme minutit kuulusid Servitile skooriga 5:1. Täiesti pidurdamatus hoos oli Sillaste, kes viskas 12:5 lõppenud avapoolajal kaks väravat rohkem kui kogu vastasmeeskond, tabades karistusviskeid ja realiseerides kiirrünnakuid. Teinegi 11-kordne Eesti meister Varusk näitas hiilgavat vormi ja 38-aastase puurivahi arvel oli juba üheksa tõrjet.

Teine pooltund algas närviliselt ja vigaderikkalt. Viljandil oli häid väravavõimalusi, aga Varuski superpäev jätkus. Tõnis Kase pommitas teisel pool platsi kolm väravat järjest ja 37. minutil oli Serviti ees 16:6. Põlvalased said mitu kaheminutilist karistust, kuid ei aidanud viljandlasi seegi.

Omakorda vähemusse jäädes ei suudetud tiitlikaitsjat rünnakul peatada ning 48. minutil tabas Varul seisuks 22:9. Paaril korral sai Viljandi vahe 11 värava peale, kuid 2022. aasta esimene kaotus tuli värskele Balti liiga tšempionile üha lähemale.

Serviti võitis mängu 28:16 ning tõusis Viljandiga võrdsete punktide peale ja uueks liiga liidriks tänu paremale väravate vahele omavahelistes mängudes. Kümne päeva pärast on meeskonnad viimast korda sel hooajal vastamisi, ka siis kohtuvad nad Põlvas.

Avapoolaja üks sangareid Sillaste teisel pooltunnil väravalisa ei saanud, aga oli seitsme tabamusega siiski kohtumise parim. Varul ja Kase lisasid põlvalaste kasuks viis väravat, Viljandil tabasid Mikk Varik ja Hendrik Koks kolm korda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles