T, 26.09.2023

Olümpiasportlase mälestusvõistlused tõid kokku esindusliku seltskonna

, Tuleviku maadlusklubi liige
Facebook
Comments
Rene Taltsi (sinises) võistluskaalus pakkusid tugevat konkurentsi Ukraina ja Gruusia esindajad. Talts oli pronksimatšis lähedal grusiin Nika Berianidze (punases) seljatamisele, kuid see võimalus libises käest.
Rene Taltsi (sinises) võistluskaalus pakkusid tugevat konkurentsi Ukraina ja Gruusia esindajad. Talts oli pronksimatšis lähedal grusiin Nika Berianidze (punases) seljatamisele, kuid see võimalus libises käest. Foto: Jaanek Lips

Nädalavahetusel said Suure-Jaani kooli võimlas 144 noore maadleja osalusel teoks 23. Küllo Kõivu mälestusvõistlused, kus Viljandi Tuleviku klubi võõrustas peale Eesti ka Läti, Soome, Gruusia ja Ukraina sportlasi. Korraldajad jätsid koju neli võidukarikat.

Tänavu oli selle turniiri põhirõhk õpilaste ja juunioride vanuseklassi maadlejatel ning Küllo Kõivu kahes olümpiakaalus täiskasvanud matile ei astunud.

Kaalus kuni 29 kg jõudis turniirivõiduni Võhma poiss Fredy Veider. Esimeses kohtumises seljatas ta kiirelt Türi maadleja Germo Kopolovetsi. Teise vooru lahing Läti esindaja Emanuels Indarsiga kestis neli minutit ja selle võitis ta tehniliste punktidega. Kolmandas kohtumises kasutas Veider tallinlase Kaarel Kaasiku seljatamiseks nupuheidet, mis viis ta otse finaali. Maadluspäeva lõpetas ta Türi esindaja Roko Kattai vastu ootamatult kiire seljavõiduga – matš kestis kõigest 12 sekundit.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles