Kolme Tamme jooksu võitis Keio Kits

32. Kolme Tamme jooksu esikoha võitis Keio Kits tulemusega 33:51,4. Teiseks jooksis ennast Morten Siht (VAK-Staier) tulemusega 35:47,6 ning kolmanda koha tagas endale Raivo Nõmm (MyFitRun) 36:27,9. Kokku läbis raja 87 jooksjat ja seitse kepikõndijat.

Tänavu ootas jooksjaid pisut tavatu rada. Eriliselt lumerohke talve ja külmavõitu kevade tõttu ei olnud päike suutnud Viljandi järve terviseraja põhjapoolse osa metsaalust täielikult lumest ja jääst vabastada ning korraldajad otsustasid sellel aastal raja viia Sammuli teele. Rada oli nende hinnangul seetõttu ka veidi kergema profiiliga ja seekord pääsesid jooksjad kuivade jalanõudega, sest jooksutrass kulges enamjaolt mustkattega teel.

"Ilm oli ilus, hommik oli ka vaikne, kuid jooksu ajal tõusis korralik tuul, nii et Sammulist tagasi tuli joosta korraliku vastutuulega," rääkis Einar Kaigas, üks jooksu korraldajatest. "Jooks oli seekord mööda teed edasi-tagasi, terviserajale me minna ei saanud, kuid distantsi pikkus jäi samaks."