L, 2.12.2023

Sakala maleva mehed ehitasid kuu aega Poolale piiri

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook
Comments
Ühel piirilõigul tuli kaitseliitlastel jõest välja sikutada juba varem üles pandud lõiketraat, sest suurvesi oli selle oma kohalt ära viinud.
Ühel piirilõigul tuli kaitseliitlastel jõest välja sikutada juba varem üles pandud lõiketraat, sest suurvesi oli selle oma kohalt ära viinud. Foto: Grete-Geteli Võõsa

Kaitseliidu Sakala malevasse kuuluvatel Timo-Reimar Viguril ja Alo-Oliver Alasel kulus otsustamiseks üks nädalavahetus, et anda teada oma soovist minna kuuks ajaks vabatahtlikult Poola, et ehitada Euroopa Liidu ja Valgevene vahele tõkestustraadist ja piirdeaiast tõket sealt tuleneva hübriidrünnaku tõrjumiseks.

Nüüd on 55-liikmeline Kaitseliidu üksus Poolas kuu aja pikkuse õppuse lõpetanud ning Poola ja Valgevene piir on saanud sissetungijate vastu kümneid kilomeetreid lõiketraati ja piirdeaeda, mis takistab loomadel lõiketraati joosta. Poolas viibinud üksuse tuumiku moodustas Kaitseliidu põhja ja lõuna maakaitseringkonna malevate kaitseliitlastest komplekteeritud jalaväerühm ning nende sekka kuulus kaks meest Sakala malevast: 29-aastane Mustlast pärit reamees Timo-Reimar Vigur ning 24-aastane Võhmast pärit, kuid nüüd Tallinnas elav seersant Alo-Oliver Alas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles