K, 6.07.2022

KEVAD KÄES ⟩ Karksi laat meelitas ligi nii ostjaid kui inflatsiooni trotsivaid müüjaid

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Karksi laat meelitas ligi nii ostjaid kui inflatsiooni trotsivaid müüjaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
12. märtsil peeti Karksi-Nuia kultuurimaja ümber ja sees kevadist laata, kus sai osta käsitööd, aga ka toidu- ja riidekaupa. Pildil on Külli Roosileht, kes kauples eelkõige puidust nõudega.
12. märtsil peeti Karksi-Nuia kultuurimaja ümber ja sees kevadist laata, kus sai osta käsitööd, aga ka toidu- ja riidekaupa. Pildil on Külli Roosileht, kes kauples eelkõige puidust nõudega. Foto: Marko Saarm

Karksi-Nuia kultuurikeskuse juures peeti laupäeval kella 9–15 esimest kevadist laata, kuhu jagus parajal määral nii kauplejaid kui ostjaid. Müüjad nentisid, et üleüldine hinnatõus on küll murekoht, ent kauba hinda ja laada kohatasu nad siiski tõstma ei rutta.

Ilm oli laupäeva hommikul päikesepaisteline ja soe ning seetõttu oli müüjaid kütuse kõrgest hinnast hoolimata kauplema tulnud ka teistest maakondadest.

Marju Maripuu, kes oli Irja Suvisilla kodumaistest ravimtaimedest valmistatud käsitöösalvide, -seepide ja -küünaldega kohale sõitnud Põlvamaalt, ütles, et Karksi laadal käimine on kenaks traditsiooniks kujunenud. "Praegu on veel rahvast vähe, aga eks neid inimesi hakka juba liikuma ja tavaliselt läheb müük meil siin ikka hästi. Eriti nii väikese koha kohta."

Märksõnad
Tagasi üles