T, 7.02.2023

Linna- ja vallajuhid otsivad võimalikke pommivarjendeid

Tarvo Madsen
, Reporter
Linna- ja vallajuhid otsivad võimalikke pommivarjendeid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vanas konservitehases olev varjend on trööstitus seisus, kuid ruumide haldaja Olev Ustinovi sõnul peaks see häda korral asja ära ajama.
Vanas konservitehases olev varjend on trööstitus seisus, kuid ruumide haldaja Olev Ustinovi sõnul peaks see häda korral asja ära ajama. Foto: Elmo Riig

Sõjaohtu Eestis praegu ei ole, kuid Ukrainas aset leidvad sündmused on pannud omavalitsused ja asutused tegutsema. Näiteks selgitavad Viljandi linna ja valla ametnikud välja, milliseid ruume oma territooriumil varjendina kasutada.

Esmaspäeval peeti Lõuna-Eesti regionaalse kriisikomisjoni erakorraline istung, millel omavalitsusjuhtidele andis suuniseid regionaalse kriisikomisjoni esimees Margo Klaos. Muu hulgas ütles ta, et Vene agressioon ja rünnakud elamupiirkondadele Ukrainas on tõstatanud küsimused varjendite kohta Eestis. Klaos nentis, et spetsiaalseid varjendeid siin ei ole. «Eestis on varjumiskohtadeks sobivaid hooneid ja rajatisi, kuid kokkuleppeid nende kasutamiseks veel ei ole,» lausus ta. Nüüd kavatsetaksegi varjumiskohad välja uurida ning seda teeb päästeamet koos omavalitsustega.

Märksõnad
Tagasi üles