Heitlik talv ei halasta ka riigiteedele

Aivar Aotäht
, reporter
Copy
Transpordiameti andmeil kulgeb Viljandimaal üks kehvemas seisus kattega riigiteelõik Orika ja Loodi vahel. Sinna on seatud ebatasase tee eest hoiatavad märgid.
Transpordiameti andmeil kulgeb Viljandimaal üks kehvemas seisus kattega riigiteelõik Orika ja Loodi vahel. Sinna on seatud ebatasase tee eest hoiatavad märgid. Foto: Elmo Riig

Sula ja külma vaheldumise käes ei kannata üksnes linnatänavad, millest ajakirjandus aeg-ajalt teada annab, vaid see vajutab oma pitseri ühtlasi maanteedele.

Transpordiameti lääne üksuse juhataja Hannes Vaidla ütles, et tolmuvaba kattega teedele on käesolev talv mõjunud väga raskelt, sest sage temperatuuri kõikumine üle ja alla nulli lagundab teekatet.

«Teame, et külmudes vesi paisub. Teedel on alati defekte ja pragusid, kust vesi pääseb sulaga katte alla muldkehasse või jääb pragudesse püsima,» kõneles ta. «Kui temperatuur langeb miinusesse, siis vesi jäätub. Külmunud pind omakorda kergitab või lihtsalt lõhub paisumisel katet – ja nii iga kord, kui temperatuur nullist ühele või teisele poole kõigub.»

Tagasi üles