E, 26.09.2022

VILJANDI ⟩ Selgunud on linna preemiate kandidaadid

Üllar Priks
, reporter
Selgunud on linna preemiate kandidaadid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi 2021. aasta preemiate määramiseks tehti 109 ettepanekut.
Viljandi 2021. aasta preemiate määramiseks tehti 109 ettepanekut. Foto: Marko Saarm

Viljandi 2021. aasta preemiate määrajatele tehti 109 ettepanekut 76 isiku, ettevõtte või ettevõtmise tunnustamiseks. Preemiate laureaadid selguvad linnavolikogu jaanuarikuu istungil.

Elutöö preemia määramiseks laekus 19 ettepanekut 16 isiku aastatepikkuse tegevuse tunnustamiseks. Aastapreemia määramiseks tehti kümme ettepanekut kuue 2021. aastal silma paistnud isiku või teo kohta. Aasta noore tunnustuse puhul oli kümme ettepanekut kaheksa teistele eeskujuks ja motivatsiooniks oleva noore kohta.

Kultuuripreemia määramiseks laekus 14 ettepanekut üheksa isiku või ühenduse tunnustamiseks ja teatripreemia määramiseks esitati kaheksa ettepanekut kuue isiku kohta. Spordipreemia määramiseks tehti 16 ettepanekut kümne isiku ning noore sportlase preemia puhul esitati 14 ettepanekut kaheksa isiku kohta.

Laste- ja noortesõbraliku ettevõtte preemia määramiseks laekus seitse ettepanekut, millega soovitakse tunnustust avaldada seitsmele noorte eluolu paremaks muutvale ettevõttele. Ettevõtluse edendaja preemia andmiseks esitati aga 11 ettepanekut kuue Viljandi ettevõtlust arendava ettevõtte nimega.

Preemiate laureaadid selguvad Viljandi linnavolikogu 27. jaanuari istungil ning need antakse kätte vabariigi 104. aastapäevale pühendatud kontsertaktusel, mis tuleb pärimusmuusika aidas ja mida huvilised saavad jälgida veebi vahendusel.

KANDIDAADID

Elutöö preemia

Jüri Müllerson – väärtusliku kultuuri- ja seltsielu paiga, toidukoha Tegelaste Tuba üle 20 aasta tegevuses hoidmise eest.

Jaak Sarapuu – aastaid Viljandimaal õpetajana tegutsemise ning suurel hulgal raamatute ja õpikute kirjutamise eest.

Gerry Inso – pikaaegse karjääri eest, mille jooksul on Viljandi haiglas olnud eeskujuks kogu nooremale naistearstide põlvkonnale, lahendanud kriitilised olukorrad ning pannud naised sünnitusel end turvaliselt tundma.

Aate-Heli Õun – Viljandimaa kunstisaalis kõrgtasemeliste näituste korraldamise eest ligi 30 aastat ning mitmele Viljandit kaunistavale skulptuurile eestvedajaks või autoriks olemise eest.

Tiit Aru (esitatud kolm korda) – Viljandimaa kergejõustiku arendamise ja eestvedamise eest 49 aasta jooksul.

Malle Vahtra – Viljandis suurte ettevõtete ja ettevõtmiste juhtimise eest.

Jaak Allik – nii Viljandi kui kogu Eesti kultuuri- ja poliitelule suure ja positiivse mõju avaldamise eest.

Luule Komissarov – pikaaegse näitlejatöö eest Ugala teatris ning teatri kõrval filmides, telelavastustes ja seriaalides mängimise ning Raadioteatri kuuldemängudes osalemiste eest.

Paavo Mikko Juhani Lampinen – kaaspanuse eest Viljandi erasektori suurimas tööandjas, ettevõttes Viljandi Aken ja Uks ning aja, energia ja raha panustamise eest Viljandi linna ja maakonna mitteärilistesse tegevustesse.

Paul Rolan Firnhaber – Viljandi kultuuriellu suurest sisemisest lahkusest ja südameheadusest panustamise eest ning kodugaleriis külalistele kõrgel tasemel kordumatu kultuurielamuse pakkumise eest.

Silvia Miller – Viljandi diabeetikute seltsi juhtimise eest üle 20 aasta ning aktiivse tervisetegevuse eestvedamise ja oma tegevusega paljude inimeste elu mõjutamise eest.

Aavo Soopa – kooli juhtimise eest ligi 43 aastat, muutes kooli kohaks, kuhu tahavad tulla õppima õpilased ja õpetama õpetajad.

Urve Bergman – suusatamise populariseerimise ja pikaaegse suusatrennide andmise eest.

Valli Veigel – aktiivse tegevuse eest korteriühistu esimehena ning seenioride tegevuse vedaja ja eestkõnelejana.

Maie Tammemäe (esitatud kaks korda) – Viljandis rahvatantsule ja rahvakultuurile pühendatud elutöö eest.

Jaak Värnik – vabatahtlikuna eakate kogukonna heaks tegutsemise eest.

Aastapreemia

Mittetulundusühing Eesti Pärimusmuusika Keskus – keerulistes oludes festivali ja eduka lõikuspeo korraldamise eest.

Ahto Raska – maadluse populariseerimise ja edendamise eest nii Viljandis kui maapiirkondades.

Viljandi huvikool – 75. sünnipäeva tähistamiseks korraldatud rongkäigu eest, mis pani kogu linna särama ning kutsus häid sõpru pidustusest ohutul moel osa saama.

Viljandi linna aastavahetuse valgusetendus – väga muljetavaldava ajaloolise sammu eest.

Viktor Siilats ja osaühing Modify (esitatud viis korda) – Viljandi mõisahoonele elu sissepuhumise ja seal spaahotelli Schloss Fellin avamise eest.

Kodanikeühendus Loov Viljandi – aktiivse  ja  sisuka  tegevuse  eest  Viljandi  hea  linnaruumi  hoidmise  ja edendamise  eesmärgil.

Aasta noor

Karl Kristofer Alp (esitatud kolm korda) – aktiivse tegevuse eest Viljandi noortevolikogus ja kogukonnagiidina, sisukate uurimistööde ja artiklite ning Viljandi arengusse südamega panustamise eest.

Paul Richard Laur – heade võistlustulemuste eest motospordis.

Kunstirühmitus TEMA – sisuka ja mitmekülgse kunstitegevuse eest.

"Kunstikompoti" korraldusmeeskond – üleriigilist tähelepanu pälvinud noorte alternatiivkunsti sündmuse eduka korraldamise eest.

Greete Paaskivi – Viljandi toidujagamiskapi loomise ja eestvedamise eest.

Hans Noormets – tähelepanuväärse muusikategevuse eest.

Ilo-Ann Saarepera – nelja suure ning äärmiselt tundliku ja eriilmelise rolli eest lavastustes "Surnud mees", "Kui sa tuled, too mul lilli", "Sume on öö" ja "Serafima+Bogdan".

Leo Muiste – suurepäraste võistlustulemuste eest sõudmises.

Kultuuripreemia

Heldi Ruiso ja Loov Viljandi (esitatud neli korda) – kogukonnale oluliste sündmuste ja ettevõtmiste loomise ning eestvedamise eest.

Rene Liivamägi (esitatud kaks korda) – suurepäraste valgusinstallatsioonide eest, millega on juhitud tähelepanu olulistele teemadele.

Viljandi rippsilla 90. aastapäeva audiovisuaalne lavastus, Mihkel Viinalass ja Meelis Lusmägi (esitatud kaks korda) – Viljandi rippsilla 90. aastapäeva tähistamiseks loodud valgus- ja heliinstallatsiooni suurepärase teostuse eest.

Aastavahetuse valgusetendus "Wiljandi wirvalised" – julge sammu ja muljetavaldava teostuse eest.

Anu Rannu – keerulistes oludes vingete suursündmuste korraldamise eest.

Neeme Punder – vanamuusika teema pikaajalise eestvedamise eest Viljandis.

Mart Saar – mitmekesise ja aktiivse tegevuse eest Viljandi kultuurielus.

Laineli Parrest ja Viljandi kunstikool – kaasalöömise eest enamikul Viljandi sündmustel ning linnarahva rõõmustamise eest kunstikooli laste tööde näitustega ülemaailmse pausi ajal.

Viljandi haigla – koostööpartneriks olemise eest Ugala teatrile.

Teatripreemia

Liis Aedmaa ja Laura Kalle (esitatud kaks korda) – lähisuhtevägivallast rääkiva dokumentaalsetel materjalidel põhineva lavastuse "Kui sa tuled, too mul lilli" loomise eest.

Aarne Soro (esitatud kaks korda) – tähelepanuväärse kunstilise tegevuse ning suurepäraste rollide eest.

Vilma Luik – rollide eest etendustes "Surmkindlad asjad siin elus" ja "Leskede kadunud maailm".

Andres Tabun – osatäitmiste eest Ugala teatri lavastustes 2021. aastal ja läbi aja.

Seasaare teater – Janno Puusepa lavastuse "Raamid" eest, mis on saanud tunnustust rahvusvahelistelt festivalidelt.

Ugala teater ja lavastus "Surmkindlad asjad siin elus" – kõrge kunstilise taseme eest.

Spordipreemia

Kaspar Taimsoo (esitatud kolm korda) – suurepäraste võistlustulemuste eest sõudmises.

Viljandi HC käsipallimeeskond ja treener Marko Koks (esitatud kaks korda) – sportlike saavutuste ja eduka hooaja alguse eest.

Viljandi Maadlusklubi Tulevik (esitatud kaks korda) – suurepäraste võistlustulemuste ja tänapäevase maadluskeskuse avamise eest.

Sille Puhu (esitatud kaks korda) – suurepäraste võistlustulemuste eest jalgrattaspordis.

Viljandi rattaklubi (esitatud kaks korda) – kogukondliku tegevuse eest uisuraja loomisel ja hooldamisel ning rattamatkade korraldamisel.

Timo Tints – vabatahtliku tegevuse eest Viljandi jäähallis ja Valuoja kettagolfipargis.

Ahto Raska – maadlustreenerina südamega tehtud töö eest.

Viljandi HK Fuuriad – jäähoki populariseerimise eest, edendades ala kvaliteeti, mitmekesisust ja kättesaadavust.

Mati Jürisson – jalgpallihalli rajamise eestvedamise eest.

Doris Meinbek – suurepäraste võistlustulemiste eest sõudmises.

Noore sportlase preemia

Sigrid Kapanen (esitatud kolm korda) – suurepäraste sportlike saavutuste eest Tai poksis.

Doris Meinbek (esitatud kaks korda) – suurepäraste võistlustulemiste eest sõudmises.

Leo Muiste (esitatud kaks korda) – suurepäraste võistlustulemuste eest sõudmises.

Kelly Heinpõld (esitatud kaks korda) – suurepäraste võistlustulemuste eest kergejõustikus.

Elina Tasane (esitatud kaks korda) – suurepäraste võistlustulemuste eest jalgrattaspordis.

Hendrik Koks – suurepäraste tulemuste eest käsipallis.

Paul Richard Laur – suurepäraste võistlustulemuste eest motospordis.

Margaret Neering – suurepäraste tulemuste eest jäähokis.

Laste- ja noortesõbraliku ettevõtte preemia

Restoran Aasia Billa – ruumiliselt suure lasteala olemasolusse panustamise eest.

Mittetulundusühing Viljandi Laevamudelistide Klubi – laevamudelismi ja noortele universaalsete sotsiaalsete oskuste õpetamise eest.

Viljandi avatud noortetuba – distantsõppe perioodil noortele ekraanivabade õuetegevuste pakkumise eest.

Mittetulundusühing Eesti Pärimusmuusika Keskus – aasta läbi kõige väiksematele muusikahuvilistele mõeldud laste laulutubade korraldamise ning pärimusmuusika festivali ajal läbimõeldud ja põneva laste ala korraldamise eest.

LX Motors ja Tanel Alliksaar – Tuleviku jalgpalliklubi tegevuste, lastelaagrite ja linna lastekaitsepäeva toetamise eest.

Mittetulundusühing Viljandi Tulevikujalgpalli Klubi – 2021. aasta sügisel Viljandi Jakobsoni kooli tundide asendamise eest.

Viljandi Perepesa – Viljandi laste elu rikastamise ja lapsevanemate toetamise eest.

Ettevõtluse edendaja preemia

Tactical Solutions, Tactical Foodpack (esitatud kolm korda) – tõestamise eest, et paari aastaga on heast ideest (uuenduslikud toidupakid) võimalik arendada toimiv rahvusvaheline ärimudel, mida saab edukalt juhtida ka Viljandi-suurusest väikelinnast.

Peas Out (esitatud kolm korda) – julge ja uuendusliku toote, vegan burgeripihvi turuletoomise ning tootmise avamise eest Viljandis.

Solarstone (esitatud kaks korda) – tipptasemel päikeseenergialahenduste pakkumise eest Viljandis ja tõestamise eest, et Viljandis on võimalik pidada kõrgtehnoloogilist tootmisettevõtet.

Kait Lukka, BHC – koroonaolukorras töökohtade säilitamise ja töötajate juurdepalkamise eest ning noorte ettevõtluse arendamise eest Viljandimaal.

Eziil Production Intelligence – läbi enda loodud digilahenduste kohalike ja kaugemate ettevõtete arengule kaasaaitamise eest.

Kodukohvik – endisele apteegimajale hinge sissepuhumise ja õhtuti tühjalt seisvale Tallinna tänavale elu loomise eest.

Allikas: Viljandi linnavalitsus

Märksõnad
Tagasi üles