Jaak Joala kuju ja kast ootavad nüüd garaažis oma saatust (3)

Tarvo Madsen
, Reporter
Copy
Praegu seisab Jaak Joala kuju garaažis ning see jääb sinna seniks, kuni linnavalitsus otsustab, mida sellega edasi võiks teha.
Praegu seisab Jaak Joala kuju garaažis ning see jääb sinna seniks, kuni linnavalitsus otsustab, mida sellega edasi võiks teha. Foto: Marko Saarm

Jaak Joala kuju ja kast on nüüdseks avalikkuse silma alt minema toimetatud ning linnapea sõnul ei ole veel kokku lepitud, mida nendega edasi teha. Siiski on välistatud võimalus, et kuju lähiajal uuesti avalikult eksponeeritakse.

Linnavalitsuse haldusameti juht Andres Mägi rääkis neljapäeval pärast kuju mahavõtmist Sakalale, et see päris plaanipäraselt ei läinud. Esialgu sooviti kuju ülemine osa transportimiseks ­eemaldada, kuid seda polnud võimalik teha, sest kaks ülemist osa hoidvat polti ei tulnud lahti. «Et ühe ruutmeetri kohta oli päris palju tarku inimesi, sai plaan kiiresti ümber mängitud. Kiire arvutus näitas, et ülemine konstruktsioon peab vastu, kui seda tõsta, aga selleks pidime külje pealt plaadid maha võtma,» rääkis ta.

Kommentaarid (3)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles