Ugala sünnipäeval jagati kolleegipreemiaid

Sakala
Copy

6. jaanuaril tähistas Ugala oma 102. sünnipäeva. Teatrilaval peetud peol jagati tunnustust säravad rollid teinud näitlejatele.

Pressiteate järgi algas päev ühise käiguga Viljandi Vanale kalmistule ja Metsakalmistule, et mälestada lahkunud kolleege ning teatri asutajaid. Metsakalmistul võeti ka hetk, et langetada pea samal hommikul lahkunud armastatud näitlejanna Maria Klenskaja mälestuseks.

Päev jätkus teatrimajas, kus koguneti suurel laval, et tähistada sünnipäeva tantsu, traditsioonilise viktoriini ja aasta meenutuste taustal. Õhtu kulminatsiooniks oli pidulik hetk, mil teatrijuht Garmen Tabor ja loominguline juht Tanel Jonas kuulutasid välja kolleegipreemiad möödunud aasta tööde ja tegemiste eest.

Esimest korda loobuti pea- ja kõrvalosade nimetamisest ning hääletada sai selle asemel kahe silmapaistva nais- ja meesrolli poolt. Meestest pälvisid preemia Ringo Ramul rolli eest lavastuses "Kui sa tuled, too mul lilli" ja Rait Õunapuu rolli eest lavastuses "Sume on öö".

Naistest pälvisid tunnustuse Terje Pennie rolli eest lavastustes "Ema" ning Marika Palm rolli eest lavastuses "Sume on öö". 2021. aasta parimaks uuslavastuseks hääletasid kolleegid Ringo Ramuli lavastatud "Leskede kadunud maailma".

Parima kujunduse eest sai tunnustuse teatrikunstnik Lilja Blumenfeld lavastuse "Sume on öö" lavakujunduse ja kostüümide eest. Südamega tehtud töö eest pälvis kolleegide tähelepanu lavastusala juht Pille-Riin Lillepalu.

Parimaks lavastusala töötajaks valisid kolleegid tehnikajuht Margo Siimoni ja parimaks maja töötajaks kassateenindaja Mare Miilmaa.

Särava teo eest sai preemia projekt "Tipust Topini" ehk Munamäest mereni Eesti läbimine. Ugala tiimis lõid kaasa Kaido Kivipõld, Karl Kena, Tanel Jonas, Sander Aleks Paavo, Elari Ennok, Vallo Kirs, Mari Hubel, Gerda Sülla, Kerli Kink ja Marie Ruut. Teatejooksuga läbiti juunikuumuses ennastsalgavalt järjest 337 kilomeetrit.

Ühtlasi premeeriti aasta kestel kõige rohkem etendusi andnud nais- ja meesnäitlejat. Need olid Marika Palm ja Andres Tabun. Ugala teatri juhatuse eripreemia sai järjepideva konstruktiivsuse ja tulemuslike lahenduste eest tugeva meeskonnana lavastusala juht Pille-Riin Lillepalu ja lavatehnilise ala juht Siim Saarsen.

Esimest korda anti preemia Ugala parimale sõbrale. Selleks sai Viljandi haigla oma sooja ja sõbraliku toetuse ning abi eest endiselt keerulisemates oludes sujuvaks toimimiseks.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles