P, 10.12.2023

Kuusemüüjad jäid tänavuse müügiga väga rahule. "Teist sellist aastat tõesti ei mäleta!"

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Copy
23. detsembri pärastlõunal leidus veel üksikuid huvilisi, kes kuuske soovisid.
23. detsembri pärastlõunal leidus veel üksikuid huvilisi, kes kuuske soovisid. Foto: Elmo Riig

Neljapäeval kell kolm pärastlõunal oli Viljandist jõulukuuske leida paras katsumus, sest väheste allesjäänud kuusemüüjate kaup oli otsakorral ning paljud juba asjad kokku pakkinud. Kuuski osteti müüjate sõnul tänavu palju ning väga hästi läksid kaubaks ka kuuskedest kallimad nulud.

Bussijaama parklas müüs enne pühi Tõnukülas asuva Tagametsa talu kuuski Andres Naar. Tema valikusse olid jäänud ainult mõned väikesed puud, mida viimased ostjad ka hindavalt silmitsesid. Müük algab juba nädalaid enne jõule ning traditsioon, et kuusk tuuakse tuppa 24. detsembril ning viiakse kolmekuningapäeval välja, on ammu ununenud. Naari kinnitusel on tema üks väheseid müüjaid, kes tõesti ka jõululaupäeva hommikul kuuski müügiks pakuvad, aga hiljemalt kella üheks pärastlõunal pakitakse kaup kokku ning minnakse koju pühi pidama. Kes hiljaks jääb, see ilma jääb.

Aastaid kuuski müünud Naar pajatas, et hoolimata majanduslikult ärevatest aegadest ja suurtest elektriarvetest ei ole kasinus jõulueelarveni jõudnud ning nii head minekut, kui on olnud tänavu kuuskedel, on harva ette tulnud. "Täpseid arve on keeruline öelda ja ega ma tohigi, aga paarkümmend protsenti oli müük parem kui eelmisel aastal," sõnas Naar.

Mitu nädalat igasuguse ilmaga kuuski müünud Naar lisas, et tervisele pole see kuidagi halvasti mõjunud ning kui ongi vaiksem hetk, siis istub ta autosse sooja. "Ainus mure on olnud sellega, et koroona külge ei hakkaks. Aga pole hakanud. Inimestega natuke distantsi hoida ja mis seal's ikka."

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles