FINAAL Viljandi käsipalliklubi pidi finaalis vastase paremust tunnistama, karika võitis Põlva Serviti

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Viljandi HC vs. Põlva Serviti kohtumine eelmise aasta 22. novembril. Pilt on illustratiivne. Foto: Elmo Riig

Pühapäeval lõppes Kehras tänavune Eesti käsipalli karikavõistluste finaalturniir. Meeste finaalis alistas Põlva Serviti 26:21 (14:9) Viljandi HC ning tuli 14. korda Eesti karikavõitjaks.

Poolfinaalis Viljandi parimaks valitud Mihkel Lõpp viskas küll ligi neli minutit pärast kohtumise algust avavärava, ent üsnagi tasavägise kohtumise lõpuks pidid Viljandi mängijad tunnistama, et karikas läheb tänavu Põlvasse.

Serviti sai pärast avaväravat küll juhtima, aga kümnendal minutil oli seis Simon Drõgini tabamuse järel uuesti tasavägine 3:3. Seejärel keeras Varusk põlvalaste värava tükiks ajaks lukku ja Henri Sillaste viis meeskonna 6:3 ette. 16. minutil tabas Sten Maasalu seisuks 7:5, kui saabus Viljandi meeskonna uus väravapõud. Juba avapoolajal tosinajagu tõrjeid teinud Varuskist ei õnnestunud kuidagi palli mööda saata.

Tõnis Kase tulistas karistusviskest Serviti 12:5 juhtima, kuid vaheajavileks suutis Viljandi pisut järele tulla – 14:9. Teise pooltunni algul rebis Serviti vahe kaheksale väravale, kui Sillaste 18:10 tegi. Viljandi näitas aga, et niigi agressiivset kaitset on võimalik veel kraadi võrra kangemaks keerata.

Kristo Voika tõi kahe tabamusega Viljandi meeskonna 51. minutil nelja värava kaugusele – 22:18. Lähemale aga ei saadud ning Serviti võitis karikafinaali juba 14. korda, sel puhul üsnagi tasavägise tulemusega 26:21. Sillaste viskas kuus, Kase, Andris Celminš, Carl-Eric Uibo ja Hendrik Varul kolm väravat.

Viljandi meeskonnast tabas Hendrik Koks viis, Kristo Voika neli ning Mihkel Lõpp ja Andrei Basarab kolm korda.