L, 26.11.2022

Paarikümne aasta järel hakkavad Ugala laval jälle tegutsema Lumejänesed

Egon Valdaru
, reporter
Paarikümne aasta järel hakkavad Ugala laval jälle tegutsema Lumejänesed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Homme, 7. detsembril esietendub Ugalas Andres Noormetsa "Jälle need Lumejänesed", mille autor ise ka lavale toob.
Homme, 7. detsembril esietendub Ugalas Andres Noormetsa "Jälle need Lumejänesed", mille autor ise ka lavale toob. Foto: Ugala

7. detsembril esietendub Ugala teatris Andres Noormetsa "Jälle need Lumejänesed", mille autor ise ka lavale toob. Teater andis teada, et pärast 19-aastast pausi hakkavad suurel laval taas tegutsema armastatud Lumejänesed, kellele Andres Noormets on kirjutanud uued seiklused.

Lumejänesed sündisid 2002. aastal ja elasid kõige nooremate teatrivaatajate rõõmuks Ugala suurel laval. Pisut hiljem liikusid nad Raadioteatrisse kuuldemängu sisse ja lõpuks jõudsid tele-ekraanile välja. Vahvate jäneste tele-elu saab seniajani Eesti Rahvusringhäälingu arhiivist vaadata, kuid see on siiski vaid piltides väljenduv ajalugu. Nüüd tulevad jänespoisid jälle lavale ning me võime oma silmaga näha, kuidas nad praegu elavad ja millega tegelevad.

Esietenduse eel käima lükatud Lumejäneste TV on leidnud tee ka päristelevisiooni: minisarja näeb hommikuti ETV hommikuprogrammis "Terevisioon".

Lavastus sobib vaatamiseks alates neljandast eluaastast. Mängivad Tarvo Vridolin, Martin Mill, Tanel Ingi, Oskar Punga, Lauli Koppelmaa, Margus Tabor, Luule Komissarov ja Peeter Jürgens.

Märksõnad
Tagasi üles