K, 28.09.2022

Ugala menulavastus jõudis veebi piraatversioonina

Margus Haav
, reporter
Ugala menulavastus jõudis veebi piraatversioonina
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
1991. aastal esietendus Elmo Nüganeni legendaarne «Armastus kolme apelsini vastu». Pildil Elmo Nüganen ja Piret Kalda.
1991. aastal esietendus Elmo Nüganeni legendaarne «Armastus kolme apelsini vastu». Pildil Elmo Nüganen ja Piret Kalda. Foto: Ugala teater

Videokeskkonda YouTube riputatud Ugala kultuslavastuse "Armastus kolme apelsini vastu" etenduse salvestis ei saanud seal fänne kuigi kaua rõõmustada. Et video oli üles seatud ebaseaduslikult, palus salvestise autoriõiguste omanik rahvusringhääling selle eemaldada ning seda YouTube ka esmaspäeva keskpäevaks tegi.

Eesti rahvusringhäälingu (ERR) turundus- ja müügiosakonna juhataja Pille-Mai Helemäe kinnitas, et YouTube'i laaditud täispikk etendus ja samal kanalil leiduvad lühemad videod rikkusid autoriõigusi ja rahvusringhääling on teinud Youtube'ile nende eemaldamiseks taotluse. 

"Kaebus on juba rahuldatud, postitaja kanal on kinni pandud ning videod pole enam nähtavad," rääkis Helemäe. "See pole esimene ja tõenäoliselt paraku ka viimane kord, kui ERR-ile kuuluvad materjalid luba küsimata YouTube'i üles laaditakse. ERR raporteerib peaaegu iga nädal mõne autoriõiguse rikkumise pärast YouTube'ile ja üldjuhul reageeritakse nendele nõuetele päris kiiresti."

Märksõnad
Tagasi üles