K, 28.09.2022

Viljandi vallavanemaks valiti Alar Karu ja kergitati tublisti vallajuhtide palka

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja
Viljandi vallavanemaks valiti Alar Karu ja kergitati tublisti vallajuhtide palka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
25. novembril valiti Viljandi vallavanemaks Alar Karu (paremal).
25. novembril valiti Viljandi vallavanemaks Alar Karu (paremal). Foto: Elmo Riig

Viljandi vallavolikogu valis 25. novembri istungil vallavanema ametisse Isamaa erakonda kuuluv Alar Karu ning abivallavanemateks Isamaa erakonda kuuluv Irma Väre ja seni politseiametnikuna töötanud Alvar Pähkel.

Vallavalitsuse liikmeteks hakkavad volikogu otsusega Loit Kivistik, Tanel Alliksaar, Ain Sibul, Viljar Lohu ja Aivar Piir.

Lisaks vallavalitsuse uute liikmete valimisele tõsteti vallajuhtidel üsna tuntavalt palka nagu ka teistes maakonna omavalitsustes. Volikogu otsustas määrata Viljandi vallavanema töötasuks 4200 eurot kuus ja abivallavanematele 3300 eurot kalendrikuus. Seni sai Viljandi vallavanem palka 3300 ja abivallavanemad 2500 eurot kuus.

Senisele abivallavanemale Rein Antonile, kes vallavalitsuses ei jätka, otsustas volikogu hea ja tulemusliku töö eest maksta nelja kuupalga ehk 10 000 euro suuruse preemia.

Lisaks otsustati, et Viljandi vallavanem ja abivallavanemad tohivad oma ametiautodega teha erasõite.

Volikogu aseesimees Kaupo Kase tegi ettepaneku muuta päevakorrapunkti, mis vallavalitsuse liikmetele istungi eest 100 eurot hüvitist annaks, ja pani ette, et see võiks olla 150 eurot. Volikogu võttis muudatusettepaneku vastu.

Seejärel otsustas volikogu vallavolikogu esimehele ülesannete täitmise eest hüvituseks maksta senise 1000 euro asemel 2000 eurot kuus ehk siis senist summat kahekordistada ning vallavolikogu aseesimehele määrati senise 500 euro asemel samuti kahekordne hüvitis, 1000 eurot kuus.

Vallavolikogu esimees Mait Allas kinnitas istungil pahameelt avaldanud opositsioonile, et koalitsioonil on kindlasti plaanis ka ametnike palka tõsta ning et eelmiste aastate palgatõus ei ole olnud selline, millega võiks rahule jääda.

"Kuu aja pärast hakkame volikogus menetlema vallaeelarvet," märkis Allas ning lisas, et ametnike ja spetsialistide palgatõus on kindlasti koalitsiooni prioriteet.

Märksõnad
Tagasi üles