E, 26.09.2022

Leedukad kergitavad Eesti piima kokkuostuhinda

Egon Valdaru
, reporter
Leedukad kergitavad Eesti piima kokkuostuhinda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaks aastat tagasi oma Muraka farmis president Kersti Kaljulaidi võõrustanud Karmo Männik (paremal) on nüüd raskustes ning ootab pikisilmi piima hinna tõusmist.
Kaks aastat tagasi oma Muraka farmis president Kersti Kaljulaidi võõrustanud Karmo Männik (paremal) on nüüd raskustes ning ootab pikisilmi piima hinna tõusmist. Foto: Marko Saarm

Piimatootjad on mitmendat aastat hädas madala hinnaga, mis jääb alla tootmise omahinna, Euroopas on hinnad viimastel kuudel jõudsalt kerkinud ning praegu on Leedu piimatööstused valmis Eesti tootjatele siinsetest rohkem maksma.

Tarvastu kandis tegutseva, 450 piimalehmaga osaühingu Karpo juhataja Kalev Nurk ütles, et nõudlus piima järele on suureks läinud ning Leedu piimatööstused valmis selle eest rohkem maksma ja kas või 300 liitri pärast taluõue järele sõitma.

Kiire tõus

Kalev Nurk annab oma piima praegu Rannu Estoveri piimatööstusele. Oma sõnutsi on ta viimastel kuudel koos teiste tootjatega kõva võitlust pidanud, et ettevõte kokkuostuhinda kergitaks, ning see on edu toonud. Septembris sai ta piimaliitrist 30,7 senti, oktoobris 32,2 senti. Novembris peaks hind esialgse kokkuleppe kohaselt jõudma 35 eurosendini ning detsembris veel mitu senti kerkima. Kalev Nurk ütles, et talle on vahepeal mujalt paremaid pakkumisi tulnud, aga esialgu on ta pikaajalise lepinguga seotud ning sellest taganemise korral järgneksid leppetrahvid.

Märksõnad
Tagasi üles