R, 9.12.2022

VASTULAUSE ⟩ Ma saan Su valust aru, hea Gert Elmaste!

Helmen Kütt
, Viljandi linnavolikogu esimees, valimisliit Südamega Viljandis
Ma saan Su valust aru, hea Gert Elmaste!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Helmen Kütt
Helmen Kütt Foto: Sotsiaaldemokraatlik Erakond

VÄGA LIIGUTAV oli lugeda, kuidas Sina ja Isamaa nii väga sooviksite, et minust saaks linnapea. Kui ma vähegi usuksin Sinu sõnade siirust, siis oleks viisakas nende eest Sulle isegi tänulik olla. Tahaksin aga meelde tuletada, et neli aastat tagasi, 2017. aasta kohalike valimiste järel, kui ma tänu valijate usaldusele sain Viljandis samuti kõige rohkem toetushääli, piisanuks, kui Isamaa (ja Sina) oleks oma sümpaatiast minu vastu pisutki märku andnud.

Meie valimisnimekirjad (Sotsiaaldemokraatlik Erakond ning Isamaa ja Res Publica Liit – toimetus) kogusid tol korral vastavalt üheksa ja kuus volikogu kohta, oleksime kenasti moodustanud kahe peale linnavalitsuse ning häälte vahega 15:12 võinud neli aastat linna juhtida. Siis te otsustasite aga valida partneriks Reformierakonna ning usaldasite linnapeaks Madis Timpsoni, kelle suhtes teil nüüd, pärast nelja-aastast koostööd, tunduks nagu okas (aga võib-olla sammas?) hinges olevat.

Lisaks sellele mäletan ma 2015. aastat, kui just Isamaa Viljandis oma tollase juhi ja linnapea Ando Kivibergi eestvõttel poole sõidu peal hobuseid vahetas ning koostöö meiega lõpetas. Nagu nüüd tegi teiega Isamaa piirkonnajuht ja kauaaegne abilinnapea Janika Gedvil, astudes erakonda Eesti 200.

VILJANDI ON armas väike linn, siinsed poliitikud tunnevad üksteist hästi ja niisugused asjad ei unune. Meie (ja seekord tundus, et ka valijad) ei tea, keda teist ja kui kauaks võib usaldada, ning ma ei usalda ma ka Sinu pisaraid minu kurva saatuse pärast. Pigem arvan, et kui Südamega Viljandis ei oleks Reformierakonnaga sõbralikule ja vastastikku mõistvale kokkuleppele jõudnud, poleks Viljandi võimukoridorides midagi valijate tahet arvestavat muutunud. Madis Timpson oleks ikkagi linnapea, Helir-Valdor Seeder volikogu esimees ja Sina, Gert, endiselt linnavalitsuse liige.

Mul jääb üle vastata Sulle samade sõnadega, veidi mõtet parafraseerides, nagu vastas äsja Kaja Kallas Andrus Ansipile. Ma saan Su valust aru, aga ma ei saa Sind aidata, sest mul on Viljandi volikogu juhtides muud, olulisemat teha.

Märksõnad
Tagasi üles