Ekseko tahab praktikantide võtmisega toetada töötajate järelkasvu

Sigrid Koorep
, ajakirjanik
Copy
Ekseko seakasvatuse juhi Kalev Korbuni sõnul on praktikale tulemise võimalusi avardatud, et tulevikus oleks piisavalt tööjõudu.
Ekseko seakasvatuse juhi Kalev Korbuni sõnul on praktikale tulemise võimalusi avardatud, et tulevikus oleks piisavalt tööjõudu. Foto: Erakogu

Sigade Aafrika katku ja karmide bioohutusnõuete tõttu pole praktikandid pikalt Eksekosse pääsenud ja ametiga tutvuma on sinna lubatud vaid maaülikooli õpilasi. Nüüd on asjalood muutunud ja töötajate järelkasvu innustamiseks võetakse seavabrikusse praktikante rohkem.

Ekseko seakasvatuse direktor Kalev Korbun rääkis, et kui bioohutusreeglid on sajaprotsendiliselt täidetud, ei ole oht suur ning nii otsustati uksed praktikantidele avada. Oktoobri lõpus stažeeris nende juures Järvamaa kutsehariduskeskuse loomakasvatuse kutseõpetaja Kristjan Reino ning läinud nädalal käis farmis ka esimene asjast huvitatud noor.

Õpetaja jagab teadmisi edasi

Korbun rääkis, et see oli veisekasvatusspetsialist ja asendustalunik, kes ära minnes oli öelnud, et peab nüüd oma tulevikuplaanid põhjalikult üle vaatama, sest ka seakasvatus on väga huvitav ala.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles