T, 6.12.2022

Priit Toobal asus juhtima Eesti kõige kirjuma võimuliiduga volikogu

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Priit Toobal asus juhtima Eesti kõige kirjuma võimuliiduga volikogu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põhja-Sakala vallas valimistel enim hääli saanud keskerakondlane Priit Toobal väitis volikogu liikmete küsimustele vastates, et ei olnud piisavalt hea läbirääkija, et saada endale vallavanema tooli ja oli valmis leppima volikogu esimehe kohaga.
Põhja-Sakala vallas valimistel enim hääli saanud keskerakondlane Priit Toobal väitis volikogu liikmete küsimustele vastates, et ei olnud piisavalt hea läbirääkija, et saada endale vallavanema tooli ja oli valmis leppima volikogu esimehe kohaga. Foto: Marko Saarm

Viie aasta pikkuse pausi järel poliitikasse naasnud keskerakondlane Priit Toobal sai laupäeva hommikul Põhja-Sakala vallavolikogu esimeheks. Tal tuleb hakata juhtima volikogu, kus koalitsiooni moodustavad viis nimekirja ja nende vastas on endise volikogu esimehe juhitav valimisliit.

Enne volikogu esimeheks valimist peetud kõnes nentis Toobal, et Põhja-Sakala vallavõim hakkab olema Eestis ainulaadne, sest mitte kuskil mujal ei ole koalitsiooni, kuhu kuuluksid lausa viie nimekirja esindajad. "Ma julgen pidada seda meie tugevuseks," lisas ta.

Põhja-Sakala valla 21-liikmelises volikogus moodustasid võimuliidu valimisliit Ühtne Tee nelja, Keskerakond ja EKRE kolme, Isamaa kahe ning Eesti 200 ühe esindajaga, opositsiooni jäi üksinda valimisliit Kogukonna Hääl kaheksa esindajaga.

Märksõnad
Tagasi üles