R, 9.12.2022

POLIITIKA ⟩ Reformierakond leidis Viljandi vallale abivallavanema politseist

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Reformierakond leidis Viljandi vallale abivallavanema politseist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paljudele Viljandimaa inimestele on Alvar Pähkel tõenäoliselt tuttav politseivormis. Õige pea vahetab ta mundri tsiivilrõivastuse vastu ning asub tööle poliitikuna.
Paljudele Viljandimaa inimestele on Alvar Pähkel tõenäoliselt tuttav politseivormis. Õige pea vahetab ta mundri tsiivilrõivastuse vastu ning asub tööle poliitikuna. Foto: Elmo Riig

Viljandi vallas esimest korda võimuliitu jõudnud Reformierakond leidis sel nädalal inimesed kahele olulisele ametikohale. Volikogu esimeheks saab erakonna kohalik esinumber Mait Allas, aga abivallavanema kohale asub aastakümneid politseis töötanud Alvar Pähkel, kel seni pole poliitikaga kokkupuudet olnud.

Viljandi vallas esimest korda võimuliitu jõudnud Reformierakond leidis sel nädalal inimesed kahele olulisele ametikohale. Volikogu esimeheks saab erakonna kohalik esinumber Mait Allas, aga abivallavanema kohale asub aastakümneid politseis töötanud Alvar Pähkel, kel seni pole poliitikaga kokkupuudet olnud.

"Üllatunud olin igal juhul," tunnistas Viljandimaal politseis töötades jaoskonnajuhi ametini jõudnud ning seejärel lõuna prefektuuris Tartu politseijaoskonna patrullitalitust juhtinud, aga politseipensionile jäämise järel poolteist aastat tagasi Viljandisse piirkonnapolitseinikuks naasnud Alvar Pähkel.

Poliitikaga tal seni kokkupuudet pole olnud, sest politseinikud ühegi erakonnaga liituda ei tohi ning valimistel kandidaatidena ei osale. Oktoobri keskel Viljandi linnakodanikuna valimistel oma otsust tehes ei osanud Pähkel ettegi kujutada, et mõne nädala pärast tehakse talle ettepanek asuda abivallavanemaks.

Mait Allas tunnistas, et abivallavanema kohale sobivaid inimesi oli Reformierakonna nimekirjas küll, aga neil olid oma töökohad ja nii tuli vallamajja leida inimene väljastpoolt nimekirja. "Usun, et leidsime väga tugeva juhi," sõnas ta.

Poolteist aastat Viljandis piirkonnapolitseinikuna töötanud Pähkel kaua ei mõelnud. Pärast politseipensionile jäämist valis ta töö kohaliku korrakaitseametnikuna, aga 52-aastasena sooviks ta veel uusi ülesandeid. "Politseis olen ma üsna tipus ära käinud ja uuesti seda teed kindlasti ette ei võta," lisas politseikolonelleitnandi tiitlini jõudnud Pähkel.

Vallamajja niinimetatud kõva poolt ehk majandusvaldkonda tüürima suunduv Pähkel selgitas, et läheb sinna kui Reformierakonna mõtteviisi kandev juht, aga mitte kui valdkonna ekspert. "Ma pole kindlasti mingi kõva käega juht, aga kindlasti on mul kogemusi, mida kaasa võtta," arvas ta. Eeskätt tõi ta välja politseitöös tehtud suured muudatused, kus politsei pööras end aastatega varasemast palju enam näoga inimeste poole. Neid kogemusi tahaks ta võimaluse ja vajaduse korral ka vallavalitsuses kasutada.

Alvar Pähkel on küll Viljandi linna kodanik, kuid pärit on ta endisest Tarvastu vallas ning politseitöödki alustas Mustla piirkonnas.

Võimuliidu teine pool on Viljandi vallas Isamaa, kes saab endale vallavanema ja abivallavanema tooli. Vallavanemana jätkab Alar Karu ning abivallavanemana tõenäoliselt Irma Väre. Isamaa sai endale ka volikogu aseesimehe koha ja pakub sellele senist volikogu esimeest Kaupo Kaset.

Viljandi vallavolikogus on Isamaal 13, Reformierakonnal kuus ning ainsana opositsiooni jäänud Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal kaheksa kohta.

Märksõnad
Tagasi üles