KRIMI Vanemuurija varastas politseijaoskonnast kahtlusaluste raha (6)

Tarvo Madsen
, Reporter
Copy
Veel 2020. aasta kevadel sai Ines Kinks oma töö eest siseministrilt tänukirja. Pildil annab selle talle lõuna prefektuuri prefekt Vallo Koppel.
Veel 2020. aasta kevadel sai Ines Kinks oma töö eest siseministrilt tänukirja. Pildil annab selle talle lõuna prefektuuri prefekt Vallo Koppel. Foto: Elmo Riig

Mõni aeg tagasi avastasid Viljandi politseijaoskonna töötajad, et vanemuurija, kellel olid pikka aega olnud rahamured, oli varastanud mitmel korral kahtlusalustelt asitõendina äravõetud raha. Nüüdseks on vanemuurija ametist prii ja kohtus oma teo eest süüdi mõistetud.

Viljandi kohtumajas leidis 28. septembril aset istung, mille kohtupingis istus Ines Kinks, kes veel möödunud aastal oli ametis Viljandi politseijaoskonna menetlusgrupi vanemuurijana. Möödunud aasta kevadel kirjutas ka Sakala, kuidas Kinks sai siseministrilt oma teenete eest tänukirja. Umbes samal ajal ehk 2020. aasta aprillis pani ta aga toime ühe kolmest kuriteoepisoodist, mille eest ta nüüd süüdi mõisteti.

Aasta varem, 2019. aasta suvel omastas ta kahtlusaluselt kriminaalasjas äravõetud 1425 eurot. See summa arestiti ning tuli sularaha tagatiskontole kandmise määruse järgi kanda 22. augustiks rahandusministeeriumi arvelduskontole. Kandmine oli Kinksi ülesanne, kuid ta jättis raha endale. Pärast korduvat järelepärimist kandis ta selle üle alles 12. detsembril. Sama aasta mais oli ta sooritanud kuriteo, pistes oma taskusse kahtlusaluselt kinnipidamise käigus äravõetud 270 eurot. Kohtueelse menetluse materjalidesse kirjutas ta, et oli selle summa andnud kahtlusaluse emale. Ta tagastas raha alles kohtu ja prokuröri küsimise peale mullu 2. aprillil.

Kommentaarid (6)
Copy
Tagasi üles