Mööda Viljandit tuhises kõige kiiremini Kaur Kivistik

Triin Loide
, Sakala arvamustoimetaja

Pühapäeval sai teoks järjekordne, juba 66. Viljandi linnajooks ning selle Eesti vanima linnajooksu põhidistantsi võitis Kaur Kivistik. Naiste arvestuses tuli esimeseks Liina Luik ja Mäekuninga tiitli pälvis Kevin Ervald, kes üldarvestuses jäi 44. kohale.

Aastakümneid Viljandi linnajooksu korraldanud Ilmar Kütt nentis, et selle väärikasse ikka jõudnud üritusega võib tänavu igati rahule jääda. Osalejate hulk oleks tema sõnutsi võinud küll suurem olla, ent kuna lähipäevil on Eestis olnud mitu jooksuvõistlust ja ka lähiriikides toimub suuri üritusi, on arusaadav, et nii mõnigi lihtsalt ei jaksanud kohale tulla. Pärast lastejookse, kell 12 lähetati Viljandi spordihoone eest 10,4-kilomeetrisele põhijooksule 319 inimest.

Enne starti rääkis Kütt, et kõik osalejad peavad ette näitama COVID-i läbipõdemise või vaktsineerimise tõendi, negatiivse proovitulemuse või siis andma kohapeal spetsiaalses bussis kiirproovi. "Ohutus on meil tagatud, kuigi värskes õhus pole väga suurt muret."