T, 5.07.2022
President ametiaja viimases intervjuus: see nügimise asi on päris hästi välja tulnud. Võib-olla nügiks edasi siis
Esmaspäeval ametist lahkuv vabariigi president Kersti Kaljulaid on tihti kõnelnud tegude keeles. Kui ta tahtis toetada EKRE võõrtööjõupoliitikat kritiseerinud Mangeni PM-i juhti Meelis Vennot, sõitis ta vaatama selle firma lehmalauta. Et ärgitada inimesi maski kandma, jaotas ta neid Ugala teatri fuajees. Puhta keskkonna eest võitlemise toetuseks osales Kaljulaid Viljandis prügijooksul ja tervislike eluviiside propageerimiseks paljudel spordivõistlustel, näiteks Mulgi uisumaratonil. Sõnavabaduse eest seistes tõmbas president parlamendi ette minnes selga pusa kirjaga «Sõna on vaba». «See sõnum oli vaja edastada. See sõnum sai edastatud,» ütleb ta. Foto: Elmo Riig
Hans Väre
, Sakala peatoimetaja
President ametiaja viimases intervjuus: see nügimise asi on päris hästi välja tulnud. Võib-olla nügiks edasi siis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 15

Kersti Kaljulaid andis oma Eesti Vabariigi presidendi ametiaja viimase intervjuu sel kolmapäeval Viljandis Schloss Fellini uhkes raamatukogutoas, kus nõukogude ajal oli miilitsaülema kabinet. See koht ei olnud valitud sümbolina, pigem üsna juhuslikult, kuid illustreerib hästi üht Kaljulaidi teesi: selleks et Eesti jõuaks raudse eesriide tagant tagasi Euroopasse, pidi keegi otsustama ja tegutsema. Ja kui meil on midagi halvasti, on selle taga juhtide otsustamatus.

Eesti riigipeal endal teatavasti kuigi suurt võimu ei ole. Tal ei ole voli keelata ega käskida. Küll aga on Kersti Kaljulaid oma ametiaja viie aasta jooksul riigis toimuvaid protsesse nüginud, nagu ta nimetab dressipluusiga «Sõna on vaba» parlamenti minekut ja teisi samalaadseid aktsioone. Seda, kas pärast esmaspäeval riigipea ametist lahkumist võiks ta minna aktiivsesse poliitikasse, Kaljulaid otsesõnu ei ütle, kuid mükse võib temalt oodata edaspidigi.

Märksõnad
Tagasi üles