Täna stardib ettevõtlusnädal veebiüritusega, millel ettevõtjad ja eksperdid jagavad soovitusi kohanemiseks uue aja väljakutsetega.
Täna algav ettevõtlusnädal toob Viljandimaale hulga üritusi
Terve päeva jooksul saab tasuta kuulata Eesti arvamusliidrite nippe ja nõuandeid. Arutelude keskmes on märksõnad "rohepööre", "digipööre" ja "automatiseerimine". Ettevõtluse tulevikutrendide lahtimõtestamisele keskendub ka ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Andres Sutt. Oma teadmisi jagavad ettevõtjad Mart Maasik ja Kaimar Karu, turundusguru Timo Porval, koolitaja ja ettevõtluskonsultant Priit Kuuskme, Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk ning äridisainer Jana Kukk. Avaüritus saab teoks veebi vahendusel ja seda saab jälgida endale sobival ajal ja kohas. Päeva veab veerandsaja-aastase kogemusega mitmekülgne ettevõtja Kuldar Leis.
Maakonna programm
Viljandimaa arenduskeskuse juhatuse liikme Elmo Puideti sõnul keskendub maakonna programm sel aastal oma asja ajamisele, julgele pealehakkamisele ja mikroettevõtlusele. "Tänavusel ettevõtluskonverentsil, mis on 7. oktoobril, arutleme, kas mikroettevõtlusega võiks saada ratsa rikkaks või see polegi nii lihtne. Koostöös töötukassaga julgustame igaüht jalgu kõhu alt välja võtma ja enda äriga pihta hakkama. Juba tegutsevad ettevõtjad saavad kuulata tööinspektsioonilt, kuidas muutunud olukorras töökeskkonna riskianalüüsidega toime tulla," selgitas ta.
Kohane ja võida
Ettevõtlusnädala üritused on veebis, hübriidina ja nõuetekohastes seminariruumides. Kokku leiab aset enam kui 200 koolitust, konverentsi ja töötuba, mis kõik aitavad arendada ettevõtlikkust. Eesti suurima koolitusnädala juhtmõte on sel aastal "Kohane ja võida!".
"Fookuses on kohanemine pidevalt muutuva maailmaga, sest just see on edu võti, mis meil aitab seljatada kriisid ja väljuda nendest võitjatena," sõnas maakondlike arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige Andres Huul. "Nädala jooksul tutvustame erinevatel sündmustel neid edu tegureid, mis on olulised iga ettevõtja ja vabaühenduse jaoks, et uute olude ja muutunud majanduskeskkonnaga kohaneda."
Nädal toob kokku ettevõtlusega alustajad ja tegutsevad ettevõtted, ettevõtmisi jagub ka koolinoortele. Sel aastal on varasemast suurem hulk üritusi suunatud vabakonnale. Muutustega kohanemine on oluline kõigile, ka vabaühendustel tuleb õppida praeguses keerulises olukorras paindlikke lahendusi leidma. Seetõttu on ettevõtlusnädalal varasemast rohkem vabaühendustele pühendatud üritusi.
Esimest korda korraldab maakondlike arenduskeskuste võrgustik 6. oktoobril konsultatsiooni kolmapäeva, mil kõik huvilised saavad osaleda tasuta kiirnõustamisel ja küsida nõu ettevõtluskonsultantidelt.
Ettevõtlusnädalal saavad kokku sarnaste huvidega inimesed – lisaks uutele teadmistele pakub see võimalust kontaktivõrgustikku laiendada ja potentsiaalseid partnereid leida. Üritused annavad osalejatele tõuke järgmiste sammude tegemiseks ettevõtluses.