Mulgi uisumaraton tuleb väga heades oludes

Laupäeval on Viljandi järvel uisukarneval.

FOTO: V eiko Šmidt

Mulgi uisumaratoniks valmistatud 4,3 kilomeetri pikkune rada on uisutajate kinnitusel väga heas korras ning korraldajad jätkavad raja kastmist, et pakkuda pühapäeval Viljandi järvele saabuvatele sportlastele parimaid tingimusi.


«Kogu uisuring on kahekordselt kastetud,» teatas Mulgi uisumaratoni korraldava Viljandi rattaklubi president Veiko Šmidt. Alates kolmapäevast on järvel olnud ka hulk maratoniks treenijaid, kes on jääolusid kiitnud.

Täna õhtul avab rattaklubi Viljandis tavapäraseks saanud uisunädala. Uisutajad on järvele oodatud kella 17 ja 19 vahel ning siis on võimalik liuelda prožektorite valgel ja muusika saatel. Laupäeva pärastlõunal oodatakse aga kõiki järvele kostümeeritult, sest kella 13 ja 16 vahel on uisunädala programmis karneval «Värvid jääl».

Pärast pühapäeval kavas olevat uisumaratoni jätkub uisunädal reedeni ning igal õhtul oodatakse osalejaid kella 17 ja 19 vahel. Teisipäeval ehk sõbrapäeval on kavas küünlavalgusõhtu.

Mulgi uisumaratonil osaleda soovijad saavad end veel täna kella 18-ni registreerida internetis aadressil www.sportinfo.ee või kaupluses Klubisport. Kirja saab end panna ka pühapäeval võistluspaigas. Maratonil on kavas 50 kilomeetri pikkune põhisõit ja 30 kilomeetrine poolmaraton. Mõlemale distantsile antakse start kell 12.

Kell 15.15 on jääle oodatud aga kõik need, kes võidu peale uisutada ei soovi. Neile on kavas 10 kilomeetri pikkune rahvasõit. Reede hommikuks oli end maratonile kirja pannud sada osalejat.

Maratoni stardi- ja finišipaik asub Viljandi järve rannas, kus on kõigile saabujatele piisavalt parkimiskohti. Võistlejatel on võimalik abi ja kehakosutust saada raja servas olevast teeninduspunktist, finišis ootavad neid soe jook ja supp. Ilmaprognoos on uisutajatele soodne, sest lubatakse 5—10 kraadi külma ning kerget lõunatuult.

Uisunädala kava
reedel kella 17—19 uisutamine muusika saatel
laupäeval kella 13—16 uisukarneval «Värvid jääl»
pühapäeval kella 10—17 kolmas Mulgi uisumaraton
esmaspäeval kella 17—19 uisutamine muusika saatel
teisipäeval kella 17—19 romantiline sõbrapäev
kolmapäeval kella 17—19 uisutamine muusika saatel
neljapäeval kella 17—19 uisutamine muusika saatel
Allikas: Viljandi rattaklubi

Tagasi üles