K, 28.09.2022

Kohus saatis ühe noore röövli vangi ning kaks alaealist erikooli

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Kohus saatis ühe noore röövli vangi ning kaks alaealist erikooli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi kohtumajas sõlmitud kokkuleppemenetluste kohaselt peab üks noormees minema kolmeks aastaks vangi ja kaks alaealist saadeti kinnisesse kooli.
Viljandi kohtumajas sõlmitud kokkuleppemenetluste kohaselt peab üks noormees minema kolmeks aastaks vangi ja kaks alaealist saadeti kinnisesse kooli. Foto: Elmo Riig

Möödunud nädalal mõistis Tartu maakohus Viljandis kokkuleppemenetluses rasketes kuritegudes süüdi mitu noorukit. Avaliku korra raskes rikkumises ja röövimises süüdistatud noortest üks läheb enam kui kolmeks aastaks vanglasse, alaealine saadetakse kinnisesse kooli.

Süüdistuse kohaselt tungisid praegu 19-aastane Marko ja 17-aastane noormees, kelle nime kohus ei avalda, sest ta on alaealine, mullu 19. jaanuaril Uku keskuse ees kallale 16-aastasele poisile ja peksid teda nii käte kui ka jalgadega. Peksmist jätkasid nad ka pärast kannatanu pikalikukkumist. Lisaks süüdistatakse neid röövimises, sest tänavu 12. aprilli öösel ähvardasid nad relvaga kaht kannatanut ning nõudsid neilt telefonide ja rahakottide äraandmist. Kuigi kannatanud olid ähvardamise peale valmis seda tegema, võtsid nad telefonide ja rahakottide asemel ära hoopis ühe sigaretipaki.

Märksõnad
Tagasi üles