Alar Karu: kõik lapsed peaksid ujumisoskuse saama juba lasteaiast

Alar Karu: "Kui meie ühine eesmärk võiks olla ujumisoskuse saavutamine esimesel võimalusel, võiksime kaaluda varianti õpetada ujumist seal, kuhu lapsed enamasti kõigepealt õppima satuvad: lasteaias." FOTO: Viljandi vald

NAGU ELUS ikka, tundub nii mõnigi praegune soov või unistus kallis ja ebareaalne, ent aja möödudes muutub see iseenesestmõistetavaks. Kes oleks näiteks paarkümmend aastat tagasi osanud ennustada sellist spaade hulka ja nende aina aktiivsemat kasutamist kogu Eestis? Kahjuks on aga täiskasvanute veemõnude mitmekesistamise varju jäänud midagi märksa olulisemat: laste ujumisoskus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tegelikult peab Eesti riik ujumisõppe korraldamist väga oluliseks. Näiteks toetab ta kohustusliku ujumise algõppe läbiviimist esimeses kuni kolmandas klassis.

Samas soovib ilmselt iga põngerjaga veekogu äärde sattunud lapsevanem, et laps õpiks ujumise selgeks võimalikult vara. Mõeldes kas või uppumissurmade arvule, mis kipub kasvama eriti just palavatel suvekuudel, võiks lastel, tulevastel täiskasvanutel, olla elementaarne suutlikkus vee peal püsida. Seda rahulikuma südamega saavad lapsevanemad lapsi – nii enda kui teiste omi – veekogude läheduses valvata.

18.09.2021 22.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto