T, 7.02.2023

Etnokulbi hääletusel saab valida 15 albumi vahel

Üllar Priks
, reporter
Etnokulbi hääletusel saab valida 15 albumi vahel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2020. aasta pärimusmuusika albumi autor Cätlin Mägi.
2020. aasta pärimusmuusika albumi autor Cätlin Mägi. Foto: MARTIN KOSSESON

Tänasest saab rahvas hääletada aasta parimat pärimusmuusika albumit Eesti pärimusmuusika keskuse folk.ee lehel. Nomineeritud on aasta jooksul ilmunud 15 albumit, millest Etnokulbi laureaat valitakse rahvahääletuse teel ning kuulutatakse välja pärimusmuusika lõikuspeo galal "Suu laulab, süda rõõmustab" 8. oktoobril. 

Eesti pärimusmuusika keskuse juhataja Tarmo Noormaa sõnul ilmus tänavu vähem albumeid.

"Saak on küll tüki arvult väiksem, kuid sisu tummine,” lausus Noormaa. "Uut materjali anti aasta jooksul ilmselt koroonast tingituna vähem välja, kuid soovime oludest hoolimata uut muusikat hinnata, folki kui žanrit toetada, andes välja ühe väärtusliku kulbi, aasta albumi Etnokulbi."

Aasta albumi Etnokulbi nominentideks on 2020. aasta oktoobrist 2021. aasta septembrini ilmunud pärimusmuusika albumid, mille rahvahääletus on avatud 3. oktoobrini.

1. Black Bread Gone Mad, "Maa"

2. Duo Mänd/Krüsban, "Ai-tit tui-tui"

3. Duo Ruut, "Kulla kerguseks"

4. Tintura + Arno Tamm, "Kaugel üksi võõra rahva hulgas"

5. Nedsaja Küla Bänd, "Seda veel ei tea!"

6. Tuulelõõtsutajad 20, "Elumere lained"

7. Nagy Bögö, "Erinevad maailmad"

8. Evelin Leima, "Austusega esivanematele"

9. Kaisa Kuslapuu, "Nupud"

10. Kulno Malva, "Akordionimeditatsioonid"

11. Curly Strings, "Pidu meis eneses"

12. Eesti Etno Ringreis 2020, "Vagabund"

13. Tuulikki Bartosik, "Fyri"

14. Maria Mänd, "I"

15. Kiiora, "Katski Karat Kängä´"

Etnokulp antakse kätte 8. oktoobril pärimusmuusika lõikuspeo galakontserdil "Suu laulab, süda rõõmustab", mis saab teoks koostöös Viljandi kultuuriakadeemiaga. Välja antakse aasta albumi Etnokulp ja tunnustuspreemiad pärimusmuusika kõrghariduse eriala loojatele ja käimalükkajatele. Pärimusmuusika lõikuspidu on 8. ja 9. oktoobril Viljandi pärimusmuusika aidas ning sellega tähistatakse 30 aasta möödumist pärimusmuusika kõrghariduse andmise algusest Eestis. Sel puhul tulevad esimest korda pärimusmuusika aita kokku nelja kooli pärimusmuusika tudengid, õpilased ja õppejõud, kes esitavad oma loomingut koos tuntud vilistlastega.

Noormaa sõnul on muusika- ja pärimusmuusika sõbrad varasematel aastatel kogunenud Etnokulbi galale, kuid seekord otsustati muutunud olude tõttu vaheaasta kasuks ning plaan on anda traditsioonilised Etnokulbid oma tavapärastes kategooriates uuesti välja 2022. aastal.

Etnokulpide tseremooniat on Eesti pärimusmuusika keskus korraldanud 12 aastat ning see on ainus tunnustus omas žanris. Eelmisel aastal anti välja üheksa kulpi ning aasta albumi laureaat oli Cätlin Mägi ja Torupilli Jussi "Paras paar".

Märksõnad
Tagasi üles