N, 11.08.2022

PIKALAUAPIDU VILJANDIS ⟩ Tuuletaskud viltusel Mäe tänaval laua pealt maha ei kukkunud

Tuuletaskud viltusel Mäe tänaval laua pealt maha ei kukkunud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi pikalauapeo traditsioon sai seitse aastat tagasi alguse kogukonnaaktivist Gea Valneri soovist pakkuda inimestele pärast festivali Viljandi Music Walk mõnusat pikka hommikusööki. Festivali enam pole, kuid sujuvalt on pikalauapeost saanud osa Viljandi sünnipäevapidustustest.
Viljandi pikalauapeo traditsioon sai seitse aastat tagasi alguse kogukonnaaktivist Gea Valneri soovist pakkuda inimestele pärast festivali Viljandi Music Walk mõnusat pikka hommikusööki. Festivali enam pole, kuid sujuvalt on pikalauapeost saanud osa Viljandi sünnipäevapidustustest. Foto: Marko Saarm

Pühapäevane Mäe tänava pikalauapidu tõi Viljandi vanalinna kuuendat korda hulga rahvast, kes peab lugu oma linnast ning kogukonnast. Samal tänaval elavad inimesed avasid oma aknad ja hoovid, et külalisi hea-paremaga kostitada.

Ilm oli võrdlemisi tuuline, kuid Mäe tänava nõlv pakkus ideaalset varjupaika tuule eest ning väike kaldenurk võimaldas külalistel end veel sügispäikese käes soojendada. Kuigi tänav on viltune ja oleks võinud eeldada, et linna poolt kodanike kostitamiseks laudadele toodud tuuletaskud sõidavad sealt kandikutega maha, jäid kandikud laudadele ja tühjenesid kiirelt. Rahvas tundis rõõmu sügispäikesest ja koosolemisest.

Märksõnad
Tagasi üles