E, 26.09.2022

Paala järve jooksu paremiku seas oli teada soosikute kõrval ka uusi tegijaid

Sigrid Koorep
, ajakirjanik
Paala järve jooksu paremiku seas oli teada soosikute kõrval ka uusi tegijaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laupäeval jooksid lapsed 74. korda ümber Paala järve. Pildil on esiplaanil Marken Varis (170), kes saavutas 12-aastaste poiste seas teise koha.
Laupäeval jooksid lapsed 74. korda ümber Paala järve. Pildil on esiplaanil Marken Varis (170), kes saavutas 12-aastaste poiste seas teise koha. Foto: Elmo Riig

Laupäeval silkasid lapsed 74. korda võidu ümber Viljandi Paala järve, kuid võrreldes paari varasema aasta jooksudega oli neid kohale tulnud tublisti vähem.

«Seekord jäid kõik jooksu rekordid püsima, aga jooksjaid oli vähem ka kui tavaliselt või üldse on viimastel aastatel olnud,» lausus üks korraldajaid, tervisespordiklubi Joosu juhatusse kuuluv Mati Tomson.

Kuni kuueaastastele mõeldud traditsiooniline tillujooks jäeti sel korral suure rahvasumma vältimiseks ära. 2019. aastal näiteks oli kõige pisemaid jooksjaid stardis eriti palju, 190.

«Pisikesel on emasid, isasid ja vanavanemaid nii palju kaasa elamas, nii et stardi ajal on alati kohapeal olnud väga palju inimesi. Seepärast mõtlesime, et hoiame seekord tagasi,» sõnas Tomson.

Märksõnad
Tagasi üles