E, 6.02.2023

Galerii. Kõpu kiriku altarimaal sõitis konserveerimisele

Alice Lokk
, reporter
Galerii. Kõpu kiriku altarimaal sõitis konserveerimisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kõpu kiriku altari ümbruses tegutsevad restauraatorid, et konserveerida altariseina maalinguid. Altarimaal sõitis kaugemale uuringutele.
 
Kõpu kiriku altari ümbruses tegutsevad restauraatorid, et konserveerida altariseina maalinguid. Altarimaal sõitis kaugemale uuringutele.  Foto: Elmo Riig

Neljapäeval alustati Kõpu kirikus ettevalmistusi altariseina kordategemiseks. Ühtlasi saadeti uuringutele altarimaal "Laske lapsed minu juurde tulla".

Kõpu Peetri koguduse õpetaja Hedi Vilumaa ütles, et Kõpu kiriku altarisein on aegamööda lagunema hakanud ning altarimaal halvas seisus, dateerimata ja ikka veel on tuvastamata autorlus. Lisaks sellele on kogu kiriku altariesine ruum olnud piisava valgustuseta.

Neljapäeval tõsteti altarimaal kunstiakadeemia professori Hilkka Hiiopi juhendamisel seinalt maha, võeti ehisraamist välja ning sõidutati Tallinna uuringutele. Nüüd käib Vilumaa sõnul juba usin töö, mida koguduse ja ilmarahvas saab vaatamas käia. Uhke altarimaali raam puhastatakse nagu ka seinal olnud epitaafid. Idaseina omapärane sammasportikus konserveeritakse. Seejärel paigaldatakse valgustus ja hiljemalt kevadeks on ka maal kodus tagasi.

Märksõnad
Tagasi üles