Uhke auhinnafondiga võistlus ootab nupukate õpilaste leiutisi

Copy
2020. aastal võitis konkursi Henri Pihelgase ja Ats Oskar Laansalu töö, mis käsitles turbamattide kasutamist veekogude puhastamiseks.
2020. aastal võitis konkursi Henri Pihelgase ja Ats Oskar Laansalu töö, mis käsitles turbamattide kasutamist veekogude puhastamiseks. Foto: Madis Veltman

Eesti teadusagentuur kutsub õpilasleiutajate riiklikule konkursile esitama nupukaid leiutisi. Osaleda saavad kõik noored alates eelkoolist kuni XII klassini. Vanemates vanuserühmades saab konkursil osaleda ka uurimuslike praktiliste ja loovtöödega.

Oodatud on kõik ideed, mis aitavad lahendada meie igapäevaeluga seotud muresid. Näiteks oli eelmisel aastal silmapaistvate tööde seas ookeaniplastist kergmaja, takjapaeltega tekk ja trompeti süljepaak. Head ideed võivad jõuda ka konkursist kaugemale. Näiteks 2020. aastal võitis konkursi Henri Pihelgase ja Ats Oskar Laansalu töö, mis käsitles turbamattide kasutamist veekogude puhastamiseks. Nüüdseks on sellest välja kasvanud ettevõte Deeppeat, mis püüab lahendada globaalset keskkonnareostuse küsimust.

Konkursi auhinnafond on 25 950 eurot. Lisaks õpilastele jagub preemiaid ka juhendajatele ning parimale koolile. Vahvaid eriauhindu annavad juba aastaid koostööpartnerid: Kuninglik Taani saatkond, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, maailma intellektuaalomandi organisatsioon (WIPO) koos patendiametiga, transpordiamet, Admiral Markets, TalTech Mektory tehnoloogiakool, Energia avastuskeskus, PROTO avastustehas, Eesti teadushuvihariduse liit, ajakiri Minu Maailm, Lottemaa teemapark ja kirjastus Argo.

Vanema vanuserühma tööde hulgast valitakse Eesti esindaja maailma suurimale õpilaste teadus- ja inseneeriakonkursile ISEF (International Science and Engineering Fair) Ameerika Ühendriikides.

Tööde esitamise tähtaeg on 15. oktoober. Töid saab esitada konkursside keskkonnas https://konkursid.etag.ee. Konkurssi korraldab Eesti teadusagentuur ning seda rahastab haridus- ja teadusministeerium. Täpsemat infot konkursi kohta leiab Eesti teadusagentuuri kodulehelt. 

Tagasi üles