R, 9.12.2022

Tantsunädal toob neljatunnise tantsuvihtumise ja varahommikuse matka

Alice Lokk
, reporter
Tantsunädal toob neljatunnise tantsuvihtumise ja varahommikuse matka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Joanna Kalmu lavastus «Uitkeha» tegeleb erinevate meeltega.
Joanna Kalmu lavastus «Uitkeha» tegeleb erinevate meeltega. Foto: Kris Moor

Esmaspäeval, 30. augustil startis OMA stuudio ja kultuuriakadeemia tantsunädal, mis pakub viljandlastele nii tudengite kui professionaalide tantsu, vestlusi ja tantsufilme.

Korraldaja, kultuuriakadeemia tantsupedagoogika lektor Anu Sööt ütles, et tantsunädala ettevõtmised saab liigitada kolmeks: tantsuetendused, muud tantsuüritused ja töötoad.

Neile, kes tahavad näha väga heal tasemel professionaalset tantsukunsti, soovitas Sööt õhtustest etendustest Artjom Astrovi ja Ruslan Stepanovi uhiuut lavastust «Gangstarap», samuti Joanna Kalmu suurt tunnustust pälvinud lavastust «Uitkeha», mis tegeleb erinevate meeltega.

Söödi sõnutsi saab näha hulka tudengite töid: peale kultuuriakadeemia lõpetajate tööde ka Tallinna ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi koreograafiatudengite lõputöid. Olgu nimetatud Kristin Tagami «Minevikku ennustades», Margaret Rooste «Pink Room», Karoline Suhhovi «Umbes 6.42» ning Kirte Jõesaare «Olmeoopus neljale kehale».

Teisipäeval kella viiest hommikul algas kultuuriakadeemia juurest Raho Aadla eestvedamisel matk. «Tegime sel aastal avaliku üleskutse eri formaadis ideede pakkumiseks. Meile meeldib väga, et kavas pole ainult etendused, tantsu saab igat moodi kogeda,» ütles Anu Sööt.

Neljapäeval ja reedel on Wimka majas kuuetunnine kestus-performance «Me oleme siin juba olnud», mille idee autorid on Anni Zupping ja Eline Selgis. «Sinna on võimalik minna juba kell kuus hommikul ning olla seal kuus tundi või kolm minutit. Uksed on avatud. Seda, mis seal täpsemalt toimub, me ei tea,» nentis Sööt.

Kes performance’ile minna ei saa, võib neljapäeval Vilma hoovis osa võtta neljatunnisest nonstoptantsust. Sööt julgustas minema seda mitte ainult vaatama. Tantsida võib nii kaua, kui hing ihkab.

Nagu varemgi on ka sel aastal kavas non-artist talk’id, mis tähendab, et esinema tulnud artistid ei räägi mitte ainult kunstist, vaid ka muust elust. Esinejateks on akadeemia kevadised tantsukunsti diplomandid ning Anu Sööt ise koos tantsukunsti spetsialisti Raido Mägiga.

Töötubade juhendajad on tantsuagentuuri Tantsuruum eelmise hooaja residendid Tatjana Romanova, Indrek Kornel ja Pääsu-Liis Kens, kes ootasid Viljandisse tulekut väga. «Kuigi Viljandi võib tunduda olevat perifeerias, ollakse alati väga huvitatud tantsunädalale tulemisest. Kes ei tee töötuba, annab etenduse,» ütles Sööt.

Täiesti uue ettevõtmisena saab Viljandi Centrumi kogukonnakinos terve septembrikuu jooksul vaadata tantsuteemalisi filme. Kinolinale jõuavad nii tudengifilmid kui täispikad tantsufilmid.

Pühapäeval saab näha «Koolitantsu» off-programmi. «See sobib hästi noortele. Üks etendus näiteks on Haapsalus Iloni Imedemaa muuseumis koos noortega loodud tantsuetendus «Olen alati siin» Triin ­Reemanni ja Kärt Tõnissoni juhendamisel. See oli ülimalt tore ja nüüd saab seda Viljandis näha,» rääkis Sööt. Noored tantsijad Tallinnast on Kärt Tõnissoni õpilased Püha Johannese kooli tantsukoolist ja Triin Reemanni õpilased Haapsalu noorte huvikeskusest.

Eesti tantsuagentuuri noorte esituses saab näha tantsulavastust «Soft Bone Sorcery», mille on loonud Sveta Grigorjeva.

Anu Sööt tuletas meelde, et üritused on tasuta ning oodatud kõik linlased. Sisse pääseb koroonapassiga või negatiivse proovi tõendiga.

«See pole siseringi üritus. Ma julgustan inimesi kohale tulema – meie tantsuetendused pole kunagi ülerahvastatud. Samuti võib tulla meie akadeemia majadega tutvuma,» lausus Sööt.

Märksõnad
Tagasi üles